Jump to content

Premještaj po kazni MORH


edo97

Preporučene objave

Poštovani, 

Djelatnik sam u MORHu,  vojnik,  s mjestom službe u Petrinji, 5 godina i 4 mjeseca radnog staža. 
 

Protiv mene je pokrenut stegovni postupak za narušavanje ugleda OSRH iz razloga što sam u prosincu prošle godine imao obiteljsku svađu sa suprugom te je intervenirala policija iz razloga gdje je supruga nakon svađe htjela odvest dijete kod svoje majke, protiv mene se ne vodi kazneni postupak u civilstvu, nego stoji u prijedlogu MUP-a prekršaj - narušavanje javnog reda i mira. Ja sam prvookrivljenik a supruga drugookrivljenik. Obostrana krivica. 
 

Naravno, taj incident se spustio na moju satniju, gdje je zapovjednik satnije odlučio da zatraži premještaj za mene što dalje od kuće, jedna od mogućnosti je Gospić ili Knin ali kao u tajnosti bez da se mene informira dok ne dobijem novo postavljenje tj. odluku o rasporedu. 
 

Ja živim u Slatini, i taj premještaj po kazni bi mi izuzetno otežao obiteljsku situaciju. 

Naravno u tom postavljenju novom će pisat po potrebi službe da sam premješten. 

Spreman sam dat otkaz u tom slučaju, ali sam spreman također i tužit ako imam pravo na to, slabije sam upučen u zakonik  

 

Molio bih Vas za pomoć i savjete, koje su moje mogućnosti i prava? 
 

Unaprijed zahvaljujem!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , ecwashere je napisao:

Traži prijavak kod višenadređenog časnika, objasni situaciju, bori se za sebe...

Zapovjednik satnije me vjerojatno neće htjet poslat na razgovor kod zapovjednika bojne, mislim da mi ne vrijedi ni pokušat razgovarat ponovno sa zapovjednikom satnije, kada sam pisao izvješće o tome što se dogodilo rekao je kao da zamjera što prvo nisam njemu javio o incidentu (to je preskakanje zapovjednog lanca) i iz konteksta sam izvukao da njemu ne treba vojnik koji doma ima obitelj nego mu trebaju ljudi na raspolaganju 0-24h što ja nisam u mogućnosti jer me privatne obaveze stišću. 

prije 3 sati , bare je napisao:

Ne smiješ ići po svome.vojska ima ustroj po kojem moraš postupati

. To vjerojatno ide i preko vojne policije.postuj ustroj i idi po redu

Ne bih ja išao po svome, zato tražim pomoć i savjet. 
 

Ne razumijem Vas baš najbolje, kako mislite da poštujem ustroj, da ponovno tražim sve razgovore s nadređenima ili? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, bare je napisao:

U pitanju je tvoja koža. ,probaj ponovo.jel imaš nekog dočasnika koji je kako da kažem,fer,probaj preko njega.j..... ga.ovo je većinski forum za bivše branitelje

Pa dočasnici su fer ali nitko snjim ne može razgovarat jer je on sebi zacrto nešto. 
Shvatio sam da je za branitelje ali reko idem postavit objavu i pitat za mišljenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija