Jump to content

Lazno i prisilno potpisana optuznica


anonimno

Preporučene objave

Nedavno sam saznala da me poznanik optuzio za prodaju velike količine droge,znam da je ovisnik i psihički bolesnik,i kune mi se da nije namjerno.Kakav je sada postupak,moze li on promjeniti pricu na sudu,jer kaze da hoce,jer je bio prisiljen i uopče nije svjestan koji papir je potpisao.Oslobadja li to mene svih optuzbi?Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa neznam,mozda zato jer se zovem isto kao i odgovorna osoba,samo sto dotični o meni zna vise,pa je više i izbrbljao.Nisam znala da se moram pravdati,mislila sam da barem ovdje neće biti predrasuda.Ne vjerujem da ijedan posjetitelj ima moralno pravo na to.Bila bih zahvalna na ozbiljnom odgovoru kompetentne osobe,a ne bezobrazne upadice ljudi koji očito uzivaju u tudjim problemima.Tako valjda bjeze od svojih.Kakva slučajnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija će te malo pročešljati. Nevjerujem da mogu optužnicu dignut protiv tebe na osnovi iskaza jednog narkića. Možda možeš očekivat pretres stana ili poziv da se pojaviš u policiji.

 

Moj ti je savjet da ništa ne priznaš (niti pod kojim uvjetima ili prisilama). Da bi tebe optužili moraju imati opipljivije dokaze, ne samo iskaz narkića. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naslov posta/pitanja bode mi malo oci, jer optuznicu ne potpisuje nitko osim drzavnog odvjetnika..ali, idemo redom..

 

on je vjerovatno pritisnut u policiji pricao sto je tog trenutka mislio da mu je najbolje..kao poznanik vrlo se nekorektno ponio, i vrlo velikih problema vam navukao na vrat..

jer, prodaja droge, koje god vrste, nije uopce bezazlena stvar..

ako je povodom te njegove izjave policija zapocela krim. obradu, slijedi sve sto ide uz to..pretraga stana (vasega), ispitivanje..i onda se prijava podnosi drz. odvjetniku koji ce zbog vrste k.d. ici u istragu i provjeriti sve sto mu treba za odluku (podizanje optuznice, odustanak od progona..)..

u tom postupku ce poznanik biti svjedok, pa ako osim njega ne bude vise nikoga tko bi isto govorio, i ako pretragom kod vas nije pronadjeno nista od droge, a vi naravno to sve skupa poricete jer nemate s tim nikakve veze, imate sve sanse da se ta zavrzlama rijesi brzo i za vas povoljno..

a njemu bi mogla ici kaznena prijava za lazno prijavljivanje kaznenog djela, pa neka se drugi puta malo bolje "razmisli" koga ce uvaljivati..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Anonimno

 

hitan odgovor molim

 

Na koji način smijem promjeniti iskaz na sudu,a da ne štetim istrazi,radi se o velikoj količini opojne droge za koju teretim da mi je prodao....dodaje policija,a iskaz je dan pod prisilom,apstinencijskom krizom,prišivanjem drugih djela.Naime,policija je sama napisala ime i prezime a ja neznam osobu koju teretim,a kaznu za djelo kojim me ucjenjuju sam već odlezao,osim količine koju su našli na nedavnom pretresu koja je bila za osobnu upotrebu,na taj način su me i doveli u stanicu.Napominjem da sam psihički bolesnik a i sam ulazak policije probijanjem vrata pod izgovorom da nismo čuli zvo9no izazvala je kod mene stres,strah i ljutnju.Naime vojni sam ratni invalid i isto sredstvo smo svi uzimali tada,a sada?ps.nemam niti jedan papir da sam bio na policiji.Iskaz kojin sam dao je u potpunosti lazan i ne zelim da nevini ljudi imaju problema s zakonom.

15:53 9/3/2007

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste u policiji dali svoj iskaz o tome je sacinjena sluzbena zabiljeska o obavijesnom razgovoru, ona ne moze i nije dokaz u kaznenom postupku, tako da ukoliko dodje do istrage ili ispitivanja pred istraznim sucem u vidu istrazne radnje, bitan je taj iskaz pred sucem..dakle, ono sto kazete na sudu je odlucno..sve ostalo nije i ne moze biti dokaz..jednako i ako ste vi ispitivani kao osumnjicenik i o tome sacinjen zapisnik o ispitivanju..a vidim, napisali ste, da su vam nesto nasli (kazete za osobnu upotrebu), pa vrlo vjerovatno ide prijava za posjedovanje..

(jedini izuzetak je ispitivanje osobe u svojstvu osumnjicenika u policijskoj postaji i to uz prisustvo odvjetnika..ali, to vidim nije ovdje slucaj..)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sada znam kako ću reagirati

 

u ovoj prici ti bas i ne reagiras, reagiraju nadlezni...

 

iskreno, uopce ti ne vjerujem da te predmetni tek tako, iz vica, optuzio kao narkodilera.

 

gotovo sam siguran da ce nadlezni drzavni odvjetnik dijeliti moje misljenje.

 

a onda ce taj nadlezni do, pred istraznim sucem koji jos uvijek ima (to se malo kasnije izdvaja) iskaz dat policiji ,pazljivo preiispitati zasto se taj iskaz mijenja u cijelosti... pri tome ce onog koji te optuzio, a koji se pred istr. sucem nalazi u svojstvu svjedoka, zasigurno uputiti u ono sto mu slijedi ako pred policijiom nije govorio istinu, a zbog toga si ti pred (nekim) sucem, sto se inace zove lazno prijavljivanje i zbog cega se ide u zatvor... istr. sudac je istome vec ranije pojasnio sto je to lazni iskaz, a i zbog toga se ide u zatvor...

 

pa sada, koliko ja znam o ovim stvarima, ili ces ti popracena optuznicom pred sud, ili ce se, pred istim tim sudom, u svojstvu okrivljenika, tom koji te teretio, pojasnjavati kako se nevini ne terete onako iz vica, a pri cemu ces ti biti ost....

 

sredine nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija