Jump to content

Susjeda usla u moje prema katastru


Dopidy

Preporučene objave

Kupio sam kucu i susjeda nasuprot je postavila ogradu kad je prijasnji vlasnik preminuo i dogovorili smo se rijesiti problem s geodetom on ne dolazi vec dugo i brinem se jer prema katastru mi pripada jos zemlje. E sad pitanje ako je ona stavila ogradu pretpostavljam da zeli moj komad zemlje. Dali bi u ovom slucaju ako bi sudski odredio među sud presudio u moju korist prema katastru? Zivcira me jer sam platio zemlju i vidi se prema katastru da je dosta usla a geodet je nesto spominjao da radi skicu da se moram dogovoriti s njom oko metar vamo metar tamo kako on veli sto me nazivciralo. Sta se imam dogovarati ako ima katastar? Ona je zvala geodeta. Molim vas savjet. Ona je tu zemlju kupila od njega ali nisu stavljali ogradu jer su bili u dobrim odnosima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 03. 2023. u 4:55, Dopidy je napisao:

Ona je zvala geodeta.

Ona je angažirala geodeta za pokaz međe, posao koji geodeti baš i ne vole raditi, upravo zbog ovakvih situacija kao što je Vaša. Sve je dobro ukoliko se stranke slože s izmjerom, ukoliko ne onda je potrebno pokrenuti postupak uređenje međa na mjesno nadležnom sudu. 

Dana 19. 03. 2023. u 4:55, Dopidy je napisao:

Dali bi u ovom slucaju ako bi sudski odredio među sud presudio u moju korist prema katastru?

Sud će postupiti sukladno zakonu i nalazu vještaka geodestke struke, kojeg on odredi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija