Jump to content

Otac kriminalac i ne plaća alimentaciju


Loana

Preporučene objave

Hej svima ! 
imam kompliciranu situaciju . Razveli smo se kad se dijete rodilo ( prije 8 godina ) jer je bilo evidentno da se on neće nikada promjeniti . Otac je osudjivani kriminalac , nikada nije tražio kontakt s djetetom iako po sudskoj odluci ga je mogao vidjeti u mom prisustvu . Nikad nije plaćao alimentaciju , bio je nasilan prema meni ali nažalost nikada ga nisam tužila . Izašao je iz zatvora prije par mjeseci i od tada se kao “zanima za dijete “ ali vise ga želi vidjeti zato sto mu “društvo prigovara “ . On je meni dao punomoć da mogu odseliti sa djetetom u drugu EU državu da živi samnom , školuje se … E sad , dijete neće ni da čuje za njega a kamoli da ga vidi . Pokušavala sam na sve načine i jednostavno neću da ga silim . Otac se u porukama hvali da kupuje novo auto i bla bla a alimentacija nikad nije uplaćena ni za jedan mjesec . Uglavnom , počeo mi je indirektno prijetiti . U zadnjim porukama piše da će doći sa odvjetnikom u zemlju gdje živim s djetetom i prijaviti me kako ne dopuštam za vidi dijete . Dijete ga nikada ocima nije vidjelo , osjeća nelagodu i lagani strah . Mene je strah za moj život jer i prije mi je prijetio i služio se niskim udarcima na sudu . Ja sam se obratila policiji u mjestu gdje živim ali kažu bez “svijeze prijetnje “ ne mogu ništa poduzeti . Pomagajte ljudi , znaci očajna sam . Strah me na posao ići jer može da izleti ispred mene i ubode me ili da me liši života na drugi način . Poznajem ga nažalost dobro i njegovo mentalno stanje nije na zavidnom nivou . Strah me za dijete . Ono ništa nije krivo , nedužno u svemu ovome . Inače bivši je rodjen u BiH gdje je i služio kazne “ KPZ Zenica “ a ima državljanstvo R HR gdje je “ čist po zakonu “ .Sad živi u RHR kao uzoran gradjani !  Kome da se obratim vise ? Ombudsmenu , psihijatru ( ovo je postala noćna mora ) Poznajete li neki kontakt za EU pomoć u ovim situacijama . Hvala vam unaprijed na odvojenom vremenu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija