Jump to content

posjedovanje


neko

Preporučene objave

u utorak sam uhićena zbog posjedovanja 1.8g marihuane. kolika je šansa da mi primjene odredbe o beznačajnom djelu i dal mogu proć samo pod prekršaj? nisam nikad kažnjavana. murjaci su me prijetnjama i lažima naveli da im sama dam to što sam imala kod sebe(olakotna?). glupa sam al bila sam malo previše u šoku da bi razmišljala o svojim pravima. ima tu još detalja o njihovom nepropisnom ponašanju al da ne pišem sad sve.. molim savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrlo je vjerojatno da će se prema tebi primjeniti odrebe čl.28 o beznačajnom djelu (osim ako si uhvaćena u Makarskoj jer čuh da tamošnji sud i za to kažnjava).

 

Glede tvojih opaski na "murjake" savjetovao bih da prvo iskritiziraš sebe i to ne zbog toga što "nisi razmišljala o svojim pravima", nego zato što si uopće imala marihuanu kod sebe i koristila je.

I da nisi sama predala drogu, policajci bi ti je svakako uzeli, odnosno pronašli, pa te priče o tvojoj "naivnosti" padaju u vodu.

 

Također od utorka računaj da si na "popisu" uživatelja opojnih droga i da ćeš kod racija ili nasumičnih pregleda biti omiljena meta. I tada ćeš se ljutiti jer policija vrijeđa tvoja ustavna prava, ali će policija s razlogom baš tebe pregledavati (ili pretresati). Zato od trenutka kada pročitaš ovaj kritičan :-x post, savjetujem ti potpuno odreknuće od marihuane ili sličnih opijata i nadam se da ćeš ove kritike shvatiti kao dobronamjerne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Beznačajno djelo

 

Članak 28.

 

Nema kaznenog djela iako su ostvarena njegova zakonska obilježja ako je djelo očito beznačajno s obzirom na način postupanja počinitelja, njegovu krivnju i nastupjelu posljedicu za zaštićeno dobro i pravni sustav.

 

A sad...

Što se prijetnji i laži policije tiče, tu nemate nikakve osnove, naime Vi ste konzument droge, i na sudu će se vjerovati njima, a ne Vama ako spomenete prijetnje, jer u uvom slučaju službene osobe su u pravu.

Nepametni jeste bili, trudite se da to više ne budete. Baznačajno djelo ZABORAVITE!!

Zato jer je ovo djelo, čl.28, KZ - a, dakle KAZNENOG ZAKONA, a sudac za prekršaje postupa po zakonu o prekršajima, a tamo imate zato:kazne, globe, mjere upozorenja, zaštitne mjere i odgojne mjere, i sudac će odlučiti o sankciji...

Zato kad dođete na sud, budite pokorni, tihi, skromni, odjeveni pristojno i ne konzumirajte više droge,bilo koje vrste. Pozdrav

Sapienti sat

:amen:

neko je napisao:

u utorak sam uhićena zbog posjedovanja 1.8g marihuane. kolika je šansa da mi primjene odredbe o beznačajnom djelu i dal mogu proć samo pod prekršaj? nisam nikad kažnjavana. murjaci su me prijetnjama i lažima naveli da im sama dam to što sam imala kod sebe(olakotna?). glupa sam al bila sam malo previše u šoku da bi razmišljala o svojim pravima. ima tu još detalja o njihovom nepropisnom ponašanju al da ne pišem sad sve.. molim savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ipak je najvjerojatnije da ćete odgovarati samo prekršajno, jer kao rekoh već u prijašnjem postu količina od 2 grama marihuane (ali ne i drugih droga!) se smatra beznačajnim djelom.

 

S druge strane prekršajni sudac neće imati puno milosti, posebice samim time što studiraš pravo i poznato ti je bilo kakvo je to tvoje ponašanje.

 

Nije tema posta, ali ću ti napomenuti da si sebi smanjila šansu za zaposlenje, jer ne zaboravi da se pravnici najčešće zapošljavaju u državnim tijelima od kojih neka vrše provjere. To ti se sada čini nevažnim, ali kada vidiš koliko se ljudi prijavi na jedan posao za pravnika i koliko je teško naći posao u struci, bolit će te glava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija