Jump to content

Bolovanje i operacija


okacih

Preporučene objave

Pozdrav. Radim na pola radnog vremena, u dogovoru sa poslodavcem je to 2 dana u tjednu. Trebala bi ici na operaciju, i 3. dan biti pustena kuci. 
Zanima me, mogu li koristiti slobodne dane umjesto bolovanja za vrijeme boravka u bolnici? Moram li otvarati bolovanje ako sam u bolnici? Jer mi taman pada operacija dan koji sam slobodna. I tu mi jos pada vikend i praznik tako da bi uspjela sa slobodnim danom spojiti skoro tjedan i pol od operacije. Neznam jel to po zakonu uopce? Ili da otvaram bolovanje i ne zezam se uopce sa ovim kombinacijama?

Hvala na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , okacih je napisao:

Ili da otvaram bolovanje i ne zezam se uopce sa ovim kombinacijama?

Ukoliko za boravak u bolnici i oporavak kod kuće koristite dane koje inače ne radite, ne trebate otvarati bolovanje.

Pitanje je jeste li sigurni da ćete se uspjeti vratiti na posao prema unaprijed definiranom rasporedu bez da provedete i koji dan na bolovanju. 

Svakako obavijestite poslodavca o oper. zahvatu ukoliko postoji mogućnost potrebe za duljim oporavkom pa ipak bude potrebno bolovanje. Ukoliko vas brine umanjenje plaće zbog bolovanja, možda s poslodavcem možete dogvoriti i korištenje dana godišnjeg odmora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija