Jump to content

Vanknjizno vlasnistvo i povlacenje date izjave Tuzenog


Ala

Preporučene objave

 Po ugovoru o dozivotnom izdrzavanju ja i sad bivsi suprug smo  naslijedili imovinu u Bosni i Svu ostalu pokretnu i nepokretnu  imovinu koja obuhvata i imovinu u Republici Hrvatskoj.  Razveli smo se a  sud u Bosni je priznao moje pravo na imovinu u Bosni u onom dijelu koji mi je pripao, 1/2 kuce, 1/2 u stanu ali i veci  novcani iznos.  To je Bosni sve fino  rijeseno,   U RH od  2017 smo rjesavali imovinu  koja se nalazi tamo. NOvac koji mi je dugovao  smo rijesili jtako da mi je  darovnim ugovorom  bivsi muz  je dozvolio da se upisem u zk s obzirom da sam vec godinama u posjedu iste. Zatim smo po nalogu Suda u RH, morali  u 2021 dopuniti darovni jer je sud trazio tabularnu izjavu. To  smo uradili i ovjereno i notarizovano sve u RH. Brat je takodje iako i nije bio obuhvacen u ugovoru o dozivotnom izdrzavanju potpisao izjavu obradjenu notarski  da se slaze da se ja upisem u zk kao vlasnik  s obzirom da sam  vec u posjedu i a na  osnovu izjave i darovnog ugovora koji je  njegov brat  a moj bivsi muz potpisao.  Prosli mjesec moj bivsi suprug je preminuo. Ja sam se brinula o bivsem suprugu sve do kraja njegovog zivota i snosila troskove sahrane, jer nije imao nekih posebnih promanja i trebao  mu je novac. .Sad je ovo sve na sudu RH.  Brat se  sad predomislja za datu izjavu. Ja sam vanknjizni vlasnik. U ZK postoji teret. Kakve su sanse brata da pobije i  ugovor o dozivotnom i darovni i svoju izjavu i ospori upis vlasnistva na moje ime.    Ulozila sam dosta novca da to kultivisem da li je to nesto sto mogu da trazim ako do toga dodje ili ne  s obzirom na bratovu izjavu od 2017. Mi nismo dio EU  a u pitanju je poljoprivredna cestica sa legaliziranom kucom .  Hvala unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija