Jump to content

Kupovina vozila iz EU (njemačka)


MrGhost

Preporučene objave

Pozdrav svima,

imam obrt te sam u sustav PDV-a morao ući silom prilike (limit kod paušala). 
 

dvije godine sam crnčio kao krist nad računalom i sada sam si odlučio da se počastim autom. Našao sam vozilo u Njemačkoj i sve i sada me zanima sljedeće. 
 

s obzirom da se vozilo ne nalazi u sustavu PDV-a (VAT) u zemlji u kojoj se kupuje (tako mi je ta tvrtka koja prodaje rekla), moram li ja kao kupac osim PPMV plaćati kakav PDV kod kupovine ili ne? 


trebam li ja uopce dobiti kakav papir tamo oko tog vozila i poreza ili bi to trebalo biti iskazano na računu kod kupovine?
 

Hvala puno na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate ovdje detaljno što Vam treba za rabljeno vozilo. Vi ste u skupini ''Porezni obveznik koji stječe za vlastite potrebe''.

https://gov.hr/hr/porezne-obveze-pri-kupnji-rabljenih-vozila-iz-drugih-drzava-clanica-eu/492

 

Ako se odlučite na tu kupnju, ovaj PDV ID broj trebate zatražit od Porezne uprave prije kupnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 34 minuta, Wallflower je napisao:

Imate ovdje detaljno što Vam treba za rabljeno vozilo. Vi ste u skupini ''Porezni obveznik koji stječe za vlastite potrebe''.

https://gov.hr/hr/porezne-obveze-pri-kupnji-rabljenih-vozila-iz-drugih-drzava-clanica-eu/492

 

Ako se odlučite na tu kupnju, ovaj PDV ID broj trebate zatražit od Porezne uprave prije kupnje.

Ovako mi je prodavač jedan koji mi je ponudio usluge uvoza napisao:

 

“Poslano vozilo nije u sustavu PDV-a, i to ne stvara problema prilikom uvoza.
Drugim riječima kupujemo ga sa Njemačkim PDV-om od 19%, te se u Hrvatskoj ne obračunava naš PDV od 25% i naravno nema odbitka.
Vozilo ide samo u trošak u ovom slučaju”
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisi koji postupak primjenjuje prodavatelj. Imate u onom linku opciju prodavača ''preprodavatelj koji primjenjuje posebni postupak oporezivanja marže''. Prodavatelj može VAT obračunati iz marže po njemačkim propisima, ali onda plaćate logički veću maržu, bez brige neće oni ništa dati besplatno. Opet ste na istome kad se isporuka i ostali troškovi uzmu u obzir, da ne govorim provjera strane dokumentacije na stanici za tehnički itd., itd…

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija