Jump to content

Tjelesno oštećenje


prospect

Preporučene objave

Pozdrav,

Na lijevo oko sam slabovidan (nekih 5% vida imam) i patim od strabizma čitav život. U radnom sam odnosu. Imam li pravo na tjelesno oštećenje/invaliditet kako bi dobio uvećani odbitak kod isplate plaće i ako da, kome se obratiti?

Na stranicama HZMO-a jedino nalazim tiskanicu za naknadu za tjelesno oštećenje, što mi nije cilj i mislim da ni nemam pravo na to jer nije nastalo na radu već je bolest od rođenja.. Nigdje ne nalazim kako pokrenuti postupak vještačenja i nisam siguran jesam li uopće sve ovo dobro shvatio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

napominjem da nisam pravnik, niti netko tko može dati pravni savjet ali dajem vam moj slučaj

Rođen sam sa jako spuštenim stopalima, i blagim oštečenjem kičme...

Prije više od 20 godina podnio sam zahtjev za naknadu za tjelesno oštećenje, htio sam si srediti parkirnu kartu za invalide

Odbili su me sa zahtjevom, u obrazloženju je pisalo da s obzirom da je oštećenje od rođenja nemam pravo na nikakvu naknadu, i u rješenju su ustvrdili da je moje tjelesno oštečenje 55%, bio sam u bolnici na par pregleda na koje su me oni poslali

Zašto sam podnio zahtjev za naknadu, ne mogu se sjetiti, ali vjerovatno zato što i onda nikakvog drugog nije bilo a ja sam htio znati koliko mi je stupanj tjelesnog oštećenja

Prije 10-tak godina slučajno sam čuo da invalidi imaju pravo na uvečani dodatak osobnog odbitka, nisam imao pojma o tome

Uzeo sam u firmi poreznu karticu, valjda se tako zvala, uzeo sam to rješenje o odbijanju koje je onda več bilo staro  desetak godina i otišao u poreznu upravu

Pitao sam gospođu u poreznoj dali imam pravo na veči osobni odbitak, pokazao joj to rješenje staro 10 godina, ona pogledala, nešto upisala, ne sjećam se više što, to što je upisala odnio sam u firmu, i od onda imam pravo na uvečani osobni odbitak

Stoga ja kao pravi laik smatram da i vi imate pravo na uvećani osobni odbitak, ali kako sada doći do toga moraćete pričekati odgovor nekoga stručnijeg...

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija