Jump to content

Uzdržavanje malodobnog djeteta


Anna37

Preporučene objave

Pozdrav, potrebna mi je informacija, dijete ima 9 godina za koju uredno plaćam alimentaciju koja je izrečena po presudi Suda. Majka djeteta je njen skrbnik i godinama već osporava druženja, nalaženja s djetetom i sve ostalo. Alimentaciju uredno izvršavam. Ima 4godine skrbnica je odvela dijete van drzave i sad žive u Njemačkoj gdje dijete pohađao školu. Neznam uopće kako je mogla upisati dijete u školu van RH,. Ove godine mi je došla pošiljka od Njemačke koja je u prošloj godini dala predujam za uzdržavanje djeteta u iznosu od 1200e za godinu dana, taj iznos je dao fond pokrajine u Njemačkoj gdje se nalazi skrbnica s djetetom. Za isti iznos traže da im ja to vratim jer je majka samohrana i oni su dali djetetu novac za uzdržavanje. Majka nije samohrana jer ja svaki mjesec uplaćujem alimentaciju. Uskratila je viđanje i kompletan odnos s djetetom. U RH ima pravo zatražiti da se alimentacija poveća jer je do 8 godine života jedan iznos nakon 8 godine drugi. To nije zatražila već bježi i sad me Njemačka traži za taj iznos za koji nije obaviješten ni naš centar ni sud ni slično. Dali sam dužan vratiti taj predujam ako alimentaciju uredno plaćam? Što mi je činiti za dalje? Hvala... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija