Jump to content

Ispravak upisa vlasništva na nekretnini


Goldilock

Preporučene objave

Prilikom useljenja u stan u novogradni 1976. godine dogodila se zabuna zbog krivo označenih stanova, tj brojeva na vratima, pa su tako susjedi uselili u stan dodijeljen nama, a mi smo nakon toga uselili u stan koji je prvotno dodijeljen njima. I jednima i drugima je odgovarao raspored u stanu u koji su uselili, pa su tako oni ostali u našem, a mi u njihovom stanu. Budući da smo u zemljišnim knjigama upisani kao vlasnici onog drugog stana, a ne onoga u kojemu živimo, htjeli bismo to ispraviti, pa me zanima koje su nam opcije (osim darovnog ugovora).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanimljiva situacija. Je li to sad etažirano?

Mogli bi npr. sklopiti Ugovor o zamjeni nekretnina, ali imajte na umu da ćete morati platiti porez.

Možete pokušati i kroz pojedinačni ispravni postupak, s tim da dokažete ovu zabunu kod početne identifikacije nekretnina uz neki pisani dokaz, npr. zapisnik o predaji stana u posjed ako imate, fotografije i sl. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad je etažirano.

Jedina razlika u posjedovnom listu je razlika u kvadraturi od 2,7 m2, po samom opisu se ne može ustanoviti o kojemu se stanu točno radi. 

Mislim da se radilo o usmenom dogovoru između mog oca i gospođe koja je vlasnica drugog stana: moj otac je živ, gospođa je umrla.

Ako je iako moguće izbjegli bi plaćanje poreza.

Hvala na odgovoru, dobili smo neke nove ideje, pa ćemo istraživati i u tom smjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija