Jump to content

žalba na vojno civilno


anonimno

Preporučene objave

Interesira me dali netko zna : išao sam na ponovno viještaćenje u županijsko središte poradi pogorsanja stanja , no međutim viještak mi je rekao tj. donio riješenje da nije nastupila invalidnost na što sam radio žalbu u zakonskom roku. Sada me ineresira dali mogu napraviti žalbu na procijenu vojno 20%- 80% civilno po tome sam i umirovljen prije godinu ipo dana . Dakle dali se može podnijeti žalba i druga iako mi nije riješena prva. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam baš sve shvatio, ali:

 

Ne žališ se na postupak nego na rješenje. Ako si ti rješenje o mirovini i omjeru vojno/civilno dobio prije godinu i pol dana, onda ne vidim mjesta žalbi jer je žalbeni rok po tom rješenju prošao, nažalost.....

 

Druga stvar je ako si tražio ponovnu procjenu invalidnosti pa ju i dobio, onda mirovinsko mora raditi novo rješenje o mirovini i omjeru rat/mir i onda se imaš prava žaliti u roku koji na rješenju bude naznačen. A ukoliko rok propustiš, onda opet ništa......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad sam primijetio da si se ipak žalio na prvo Rješenje, čekaš odgovor, ako je negativan po tebe čeka te Upravni spor, tu žalbe nema, rok za tužbu je 30 dana od primitka Rješenja, ali opet usporedno s tim možeš ići na obnovu postupka kao pogoršanje bolesti. Moj savjet sačekaj rješenje, pa ćeš vidjeti kako stvari stoje.

Malo si zabrljao pitanje, ako sam dobro shvatio žalio si se na postotak invalidnosti? Možeš se javiti na moj "PP" ili e-mail, pa ću ti pojasniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalbu sam napisao na procijenu invalidnosti ali sam mislio dali mogu usporedo sa tim i napisati još jednu za omjer vojno civilno. Ali kako kažete rok za to je proša. Neznam samo koliko mi je pametno iči na upravni spor dok mi još nije rvi- za stalno.

Pričekaću još jednu godinu i nastaviti normalno ličenje pa bih ponovo išao na procijenu invalidnosti kod županijskog vještaka. Ako me i tada odbije onda bi iša na upravni spor .

Ako mislite dA JE OVO U REFDDU KAŽITE.

Puno pozdrava ŠIME

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo čekaš rješenje žalbe koju si već predao. Ako te odbiju, možeš :

 

1. čekati da prođe rok od dvije godine pa ponovno ići na procjenu postotka invalidnosti ukoliko je nastupilo pogoršanje

 

2. upravni spor.

 

A žalbu za omjer nemaš osnova praviti jer je rok prošao. Jedino kad dobiješ eventualno povećanje invalidnosti, pa ti mirovinsko mora pisati novo rješenje o omjeru i izračunu, onda se eventualno na to rješenje možeš žaliti u roku ako njime nisi zadovoljan....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija