Jump to content

Usmeni otkaz o radu


Marti91

Preporučene objave

Pozdrav!

Imam jednu situaciju...

Zaposlila sam se u jednoj firmi, sklopljen ugovor o radu na godinu dana s probnim rokom, nisam sigurna koliko je bio određen probni rad... nakon 20 dana, voditelj mi usmeno govori da od danas vise nisam zaposlena u toj firmi i kao da odlucim zelim li dolazit 7 dana odradit otkazni rok... moj odgovor je bio da zelim odraditi taj otkazni rok, na to mi glavni direktor govori da od tog dana kad su mi rekli da sam dobila otkaz ne postojim u toj firmi i odjavljena sam sa mirovinskog taj isti dan . Sad trazim papire da odem na biro i prijavim se da dobijem naknadu i da imam zdravstveno posto ne znam kad cu naci novi posao.

Mene sad zanima postoji li minimalni rok koji se mora odradit dok traje probni rad i koliko traje taj minimalni rok? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tražite ga da Vam osobno uruči pisani otkaz ugovora o radu ili da ćete ga prijaviti inspekciji rada.

Provjerite pri HZMO temeljem kakve isprave ste odjavljeni, tražite kopiju iste. Svakako je odjava nezakonita, zbog isprave i jer je preuranjena. Imate pravo na plaću dok Vam traje otkazni rok tih 7. dana.

Pitanje je, da li ćete imati pravo na naknadu, prema ovome što ste naveli, najvjerojatnije nećete.

Nema minimalnog roka trajanja rada pod probnim rokom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija