Jump to content

e-gradjani


Zironac75

Preporučene objave

Postovani,

zanima me da li se preuzimanje nekog rjesenja preko e-gradjana racuna kao da sam to nesto dobio postom?

Samo da malo objasnim. Dobio sam rjesenje da moram nesto obaviti u roku 15 dana ali sam to dobio kao poruku na e-gradjanima. Na kraju dokumenta pise dostaviti:  
"elektroničku ispravu putem elektroničkog sustava (https://dozvola.mgipu.hr), te ovjereni ispis elektroničke isprave putem pošte na adresu...."

Mene zanima da li je vrijeme za reagiranje (15 dana) krenulo teci sa danasnjim danom ili sa danom kada mi to rjesenje stigne na kucnu adresu?

Unaprijed hvala i pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Vjerojatno ste dobili neki zaključak u kojem vam se nalaže izvršenje neke radnje u roku od 15 dana.

Svejedno je, radi li se o zaključku ili rješenju, računa se datum neke obveze o izvršenju od datuma dostave pisanog otpravka akta preporučenom poštom koji se utvrđuje  uvidom u potpisanu dostavnicu, a s obzirom da imate korisnički račun na e-građanima referent mora potvrditi i tu vrstu dostave elektroničkim putem. Pravomoćnost se također računa od dana preuzimanja ovjerenog ispisa elektroničke isprave  putem pošte uvidom u dostavnicu, i taj datum dostave rješenja se unosi u edzvolu. 

Neke stranke nemaju korisnički račun na e-građanima, pa bi u tom slučaju bile u povoljnijem položaju za početak računanja nekog roka - bilo žalbenog ili obveze izvršenja neke radnje.

uređeno: od Antuntun56
dopuna odgovora
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija