Jump to content

Naknada odvjetniku


Bubatruba

Preporučene objave

Molim vas ako netko ima  iskustva sa naknadama prema angažiranom odvjetniku.

Sa odvjetnikom je potpisan sporazum da on ima pravo na naknadu u postotku(17%) od ostvarenog iznosa primljene naknade od osiguranja. Osiguranje je isplatilo odštetu u 2022.g. u iznosu od 60.000,00 kn, i tada sam odvjetniku platio njegovih 17% od tog iznosa. Zatim je odvjetnik napravio prigovor jer nisam bio zadovoljan iznosom odštete. Osiguranje je odbilo prigovor i sada odvjetnik podnosi tužbu sudu i za tu tužbu mi je napisao: troškovnik, sastav tužbe 497 eura.

U tužbi piše da je ukupna šteta tužitelja u iznosu od 33.000,00 eura, a od toga je tužitelj djelomično namiren u iznosu od 7.963,36 eura(60.000,00 kn), a šteta koja se potražuje tužbom iznosi 25.036,63 eura(188.638,48kn). DA LI ODVJETNIK SVOJE BODOVE RAČUNA NA UKUPNU ŠTETU, IAKO JE VEĆ OD IZNOSA DJELOMIČNE ISPLATE ŠTETE DOBIO SVOJIH 17% ili se samo računa trošak sastavljanja tužbe ne vezano za iznos štete?!

Molim vas za stručnu pomoć oko ove situacije!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 04. 11. 2023. u 13:42, Bubatruba je napisao:

Molim vas ako netko ima  iskustva sa naknadama prema angažiranom odvjetniku.

Sa odvjetnikom je potpisan sporazum da on ima pravo na naknadu u postotku(17%) od ostvarenog iznosa primljene naknade od osiguranja. Osiguranje je isplatilo odštetu u 2022.g. u iznosu od 60.000,00 kn, i tada sam odvjetniku platio njegovih 17% od tog iznosa. Zatim je odvjetnik napravio prigovor jer nisam bio zadovoljan iznosom odštete. Osiguranje je odbilo prigovor i sada odvjetnik podnosi tužbu sudu i za tu tužbu mi je napisao: troškovnik, sastav tužbe 497 eura.

U tužbi piše da je ukupna šteta tužitelja u iznosu od 33.000,00 eura, a od toga je tužitelj djelomično namiren u iznosu od 7.963,36 eura(60.000,00 kn), a šteta koja se potražuje tužbom iznosi 25.036,63 eura(188.638,48kn). DA LI ODVJETNIK SVOJE BODOVE RAČUNA NA UKUPNU ŠTETU, IAKO JE VEĆ OD IZNOSA DJELOMIČNE ISPLATE ŠTETE DOBIO SVOJIH 17% ili se samo računa trošak sastavljanja tužbe ne vezano za iznos štete?!

Molim vas za stručnu pomoć oko ove situacije!

Ako sam dobro shvatio - pitate uzima li odvjetnik pri odmjeravanju troškova parničnih radnji kao vrijednost spora 33.000,00 EUR ili 25.000,00 EUR.

 

odvjetnik će radnje zaračunati sukladno vrijednosti spora, odnosno po šteti koja se potražuje tužbom - 25.000,00 EUR. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija