Jump to content

ima nas 14


anonimno

Preporučene objave

Rješenjem o nasljeđivanju od moje pratete dobila sam 30/180 dio stana između još 13 nasljdenika koji

imaju svi manje dijelove nego ja.Stan je pokojna

otkupljivala od Grada Zagreba i ostao je još dug,koliki to ne znam.Ostalih 13 nasljednika ne žele

ništa poduzimati vezano za nekretninu ali svi očekuju da će nešto dobiti.Ako i pokrenem razvrgavanje suvlasničke zajednice neće se svi odazvati i time i gubimo pri prodaji stana jer onda stan ide na dražbu.Što da radim,da li da nastavim plaćati rate za otkup stana,dolazen nam i uplatnice za pričuva i ja dobivam najviše iznose jer imam najveći dio.Koji je vaš savjet,što da napravim.S ostalim naslljednicima se ne mogu ništa dogovoriit,stan je u centru Zagreba i sada zjapi prazan,neiskorišten,da li ja mogu staviti svoju unuku da stanuje u tom stanu.Molim vas pomoć.Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

placajte racune a imate pravo regresa od ostalih nasljednika u onom dijelu koji otpada na njihov udio.

svaki suvlasnik može koristiti stan za stanovanje a ne smije sprijeciti druge da isto to rade.

ako nitko nije suglasan morate razvrgnuti suvlasnicku zajednicu na nacin da podnesete zahtjev sudu i onda ce ici u prodaju.

mislim da bi vam trebao odvjetnik jer sami necete napraviti nista pametno ako vec stoji prazan duze vrijeme

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mozda bi bilo dobro da od nekih pokusate otkupiti njihove dijelove. cak mozda neki nisu niti zainteresirani pa bi vam mozda i darovali jer ne vjerujem da su svi u 30/180 ako vas ima 14 znaci neki su i u bitno manjem omjeru suvlasnici.

 

pokusajte prvo okrupniti vas dio ako mozete, a ako ne onda je najbolje da to prodate razvrgnucem suvlasnicke zajednice

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada se pojavio tajnstveni kupac koji naziva ostale

nasljednike i nudi im cca 2000 eura i oni bi pristali na prodaju svoga dijela iako im govori da nema novaca da im isplati odmah,ali mene ne zove jer ja imam najveći dio.Da li on može ako otkupi od većine

14 nasljednika njihov dio nešto napraviti protiv mene ako on postane večinski vlasnik.

Što da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija