Jump to content

Traženje zemljišta koje uživamo 40+ godina


meca1981

Preporučene objave

Pozdrav.

Dakle, parcela na kojoj je moje dvoriste je djelomicno na hrvatskim vodama. Moji roditelji su tu dosli jos prije 50 god i svo vrijeme su odrzavali nasu parcelu i parcelu do [ na koga je u bivsoj YU bilo ne znam ], tokom godina je to postalo parkiraliste za nas obrt koje je sad na zalost postalo parkiraliste za kretene, pjiance, itd. 

Zanima me da li mogu potraziti tu parcelu po pravilu dosjelosti ili uzivanja [ ako se dobro izrazavam ] ? Trenutno su tu upisane HR vode. Mogu i zakupiti na 30+ godina ili bilo sta da tu mogu staviti ogradu i da imam svoj mir.

Isto tako imam i mali dio parcele ispred te koja pripada gradu. Rijec je od 120m2 jako nepravilnog oblika ali bi ta parcela ' zatvorila pristup ' ovoj tj nasem dvoristu sta bi nam bilo idealno zbog ograde. 

Ukratko, 40+ godina smo tu, brinemo se za sve, kosimo, popravljamo, cistomo, uzivamo - imamo li prava ikakva da to zakupimo / otkupimo / dobijemo nekim sudskim putem? Susjedi ce jasno posvjedociti sve da smo tu 40+ godina i na kraju krajeva imamo jako puno fotki jos kad se kuca / dvoriste tu radilo ?

U prilogu vlastovnica / teretovnica

Ako netko zna sta ciniti ili ako netko mi moze preporuku dati pravnika koji bi se ovim mogao baviti - molim Vas preporuku.

2023-12-13_142545.png

2023-12-13_142617.png

uređeno: od meca1981
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , meca1981 je napisao:

Pozdrav.

Dakle, parcela na kojoj je moje dvoriste je djelomicno na hrvatskim vodama. Moji roditelji su tu dosli jos prije 50 god i svo vrijeme su odrzavali nasu parcelu i parcelu do [ na koga je u bivsoj YU bilo ne znam ], tokom godina je to postalo parkiraliste za nas obrt koje je sad na zalost postalo parkiraliste za kretene, pjiance, itd. 

Zanima me da li mogu potraziti tu parcelu po pravilu dosjelosti ili uzivanja [ ako se dobro izrazavam ] ? Trenutno su tu upisane HR vode. Mogu i zakupiti na 30+ godina ili bilo sta da tu mogu staviti ogradu i da imam svoj mir.

Isto tako imam i mali dio parcele ispred te koja pripada gradu. Rijec je od 120m2 jako nepravilnog oblika ali bi ta parcela ' zatvorila pristup ' ovoj tj nasem dvoristu sta bi nam bilo idealno zbog ograde. 

Ukratko, 40+ godina smo tu, brinemo se za sve, kosimo, popravljamo, cistomo, uzivamo - imamo li prava ikakva da to zakupimo / otkupimo / dobijemo nekim sudskim putem? Susjedi ce jasno posvjedociti sve da smo tu 40+ godina i na kraju krajeva imamo jako puno fotki jos kad se kuca / dvoriste tu radilo ?

U prilogu vlastovnica / teretovnica

Ako netko zna sta ciniti ili ako netko mi moze preporuku dati pravnika koji bi se ovim mogao baviti - molim Vas preporuku.

2023-12-13_142545.png

2023-12-13_142617.png

1.) Za tu parcelu, koliko shvacam niste ni imali pravni temelj pa se ne može smatrati da imate barem pošten posjed - dakle nema dosjelosti

2.) Dosjeloscu se ne moze ni steci vodno dobro kao javno dobro u opcoj uporabi

3.) cak i kad biste probali upisati na sebe, morali biste tuzbom prporitv RH jer je Vrhovni sud RH ove godine zauzeo stav da se dosjelost ne moze isticati u pojedinacnom ispravnom postupku

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija