Jump to content

Stanarsko pravo, nasljedno pravo?


Ren1

Preporučene objave

Molila bi Vas za pomoc.
 
Otac je preminuo, bio je nositelj stanarskog prava.
 
Zanima me da li stanarsko pravo ulazi u ostavinu ili ne?
 
Konkretno iza oca je ostalo dugova i ja bi se na ostavinskoj raspravi odrekla nasljedstva iz tog razloga.
 
Medutim najmodavaoc tvrdi da stanarsko pravo ne ulazi u ostavinu i samim time sto sam ja navedena u ugovoru o najmu stana moram platiti dugovanja. Temeljem clanka, da su clanovi kucanstva solidarno odgovorni za nastalu stetu i dugovavanja po zakonu od najmu stanova.
 
Prilikom potpisivanja tog ugovora ja sam bila dijete (7.g) te u tom stanu ne zivim vise od 15 g, medutim jos sam uvijek prijavljena na toj adresi.
 
 
Kontaktirala sam najmodavca i bila voljna platiti zaostatke, medutim rekli su mi samo za glavnicu duga.
Na pitanje kolike su kamate i ovrhe, receno mi je da ce mi to reci kada platim glavnicu sto je smijesno, te informacije bi mi trebale biti dostupne. Zar ne?
Takoder receno mi je da nakon sto platim nastala dugovanja ce potpisati novi ugovor o najmu stana.
 
Sada mene zanima, kako ja ako se odreknem nasljedstva mogu biti natjerana da platim dug.
Temeljem ugovora?
 
U koliko platim dug, kako znati da li ce mi omoguciti da potpisem novi ugovor?
 
Da li je po zakonu da mi skrivaju informaciju o kamatama i ovrhama?
Unaprijed hvala
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija