Jump to content

Korekcija Ugovora o radu


IanMarvel

Preporučene objave

Već sam pisao na sličnu temu, ali sada me zanima sljedeće...

 

1) Može li poslodavac korigirati radne obveze u Ugovoru o radu? (pretpostavljam da može, uz ponudu novog UOR)

2) Mogu li ja kao djelatnik odbiti taj novi Ugovor ukoliko opravdano smatram da je nakrcano s hrpom poslova koji se: a) ni ne mogu stići obaviti i b) nisu popraćeni rastom plaće ?

3) Ukoliko ja ne prihvatim novi Ugovor, poslodavac mi npr. uruči otkaz, imam li pravo na naknadu s HZZa i otpremninu (10+god u firmi)?...koje forme otkaza moram izbjegavati potpisati?

 

Da pojasnim malo problematiku....poslodavac je u frci i htio bi natjerati ljude da sami daju otkaz (gasi proizvode, gasi uslužnost, pogoršava radnu atmosferu, podiže stres i mobing na svim razinama...

Vrlo je vjerojatno da će doći s novim Ugovorima/idejama za kikiriki (mada ga ne bi prihvatio ni da mi ponudi 10.000eur plaću)...cilj mi je ostati zdrav, ostvariti pravo na otpremninu kad sam već krv prolio svih tih godina, a onda u miru naći novi posao (to će ići brzo).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija