Jump to content

unajmljivanje stana


anonimno

Preporučene objave

Moja cura je odlučila iznajmit stan preko oglasnika.Našli smo se sa takozvanom agenticom koja nam je sve objasnila i na ruke smo joj dali 1000kn. 800kn provizije za agenciju i 200kn kapare za stan.(sve se ovo odvijalo u roku od 2h). Sat vremena nakon što smo joj dali novce iskrsla je situacija u obitelji koja joj je onemogućila iznajmljivanje toga stana,ali nakon što smo zvali agenticu rekla je da nam ne može vratiti ništa. Naknadno sam saznao da oni iznajmljuju na crno. znam da je moja greška što nisam tražio potvrdu nakon što sam joj dao novce ali curu znam preko zajedničkih prijatelja i nisam ni sumnjao u nju,ali kad je došlo do komplikacija ne znam što da radim. Da li da prijavim policiji da su mi uzeli tih 800kn jer nisam potpisao nikakav ugovor, da li da sakupim par prijatelja i fizički se obračunamo s njima, da li da prijavim vlasnicu stana jer ona također radi na crno(ima još 2 stana koja iznajmljuje)...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zakonito je da prijavite rad na crno drzavnom inspektoratu.

 

ugovor o najmu stana mora biti u pisanom obliku pa ako je u usmenom a nije izvrsen s obje strane onda je definitivno nistav.

 

u slucaju nistavosti svaka strana je duzna vratiti primljeno.

 

ako bude osporavala da je primila prijavite je i policiji onda

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija