Jump to content

ugovor o radu i mandatno mjesto


Ljubacc

Preporučene objave

Poštovani, 

nalazim se u neobičnoj situaciji pa vas molim savjetovanje i upućivanje eventualne na neke zakonske akte .
Naime, zaposlenica sam javnog poduzeća s ugovorom o radu na neodređeno za koji je određen koeficijent radnoga mjesta i temeljem njega osobni dohodak. Od mene se očekuje da se javim na natječaj za mandatno mjesto i poziciju višega ranga i odgovornijega posla, ali koeficijent toga radnoga mjesta je (apsurdno) odlukom ravnatelja manji od mog trenutnog  koeficijenta. To dakle, znači da bih prihvaćanjem mandatnoga položaja pristala i na manju plaću,a veću odgovornost.  U kadrovskoj mi ne znaju reći što mi je činiti osim odbiti mandatno mjesto.
Zanima me postoji li zakonska osnova po kojoj bi mi se morao dati odgovarajući dodatak ugovoru da i na mandatnom mjestu zadržim veći koeficijent tj. osobni dohodak budući da odbijanje ponuđene mandatne pozicije nije baš dobrodošlo rješenje. Postoji li ikakakav pravni propis ili akt koji rješava ovakvu apsurdnu situaciju? 
 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija