Jump to content

Sukob interesa


ZelSk

Preporučene objave

Suvlasnik sam sa još dvoje partnera u zajedničkoj tvrtci u kojoj dijelimo vlasništvo u omjeru 40 / 40 / 20%.

Tvrtka trenutno ne radi i ne donosi prihode, ali bi trebala uskoro. Izlazimo na tržište sa uslugom kojom zarađujemo 10 % od krajnje cijene za korisnike. U tvrtci radim gotovo sve ili najmanje 90 % posla već 3 godine bez ikakve naknade.
Jedan od druge dvojice partnera je suvlasnik u drugoj tvrtci s kojom ćemo surađivati dobrim dijelom na temelju posla koji sam ja odradio On tu ima 100% zarade. Dakle od toga nećemo dijeliti ništa, iako će on zapravo zaradu ostvaruvati na temelju usluge koju sam ja stvorio. Je li po vama to u redu? Smatrate li da se tu radi o sukobu interesa s njegove strane i da li bi trebao i nama dvojici dati barem dio zarade iz te druge tvrtke (što i stoji u Zakonu o trgovačkim društvima, članak 248.) ili nam barem, radi pravednije raspodjele dobiti, prepustiti nešto veće udjele u ovoj prvoj? Kako biste vi to uredili?
U protivnom njegova je zarada 140 %, a naša "samo" 40 i 20 %. 
 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ZelSk je napisao:

Suvlasnik sam sa još dvoje partnera u zajedničkoj tvrtci u kojoj dijelimo vlasništvo u omjeru 40 / 40 / 20%.

Tvrtka trenutno ne radi i ne donosi prihode, ali bi trebala uskoro. Izlazimo na tržište sa uslugom kojom zarađujemo 10 % od krajnje cijene za korisnike. U tvrtci radim gotovo sve ili najmanje 90 % posla već 3 godine bez ikakve naknade.
Jedan od druge dvojice partnera je suvlasnik u drugoj tvrtci s kojom ćemo surađivati dobrim dijelom na temelju posla koji sam ja odradio On tu ima 100% zarade. Dakle od toga nećemo dijeliti ništa, iako će on zapravo zaradu ostvaruvati na temelju usluge koju sam ja stvorio. Je li po vama to u redu? Smatrate li da se tu radi o sukobu interesa s njegove strane i da li bi trebao i nama dvojici dati barem dio zarade iz te druge tvrtke (što i stoji u Zakonu o trgovačkim društvima, članak 248.) ili nam barem, radi pravednije raspodjele dobiti, prepustiti nešto veće udjele u ovoj prvoj? Kako biste vi to uredili?
U protivnom njegova je zarada 140 %, a naša "samo" 40 i 20 %. 
 

Nema sukoba interesa jer ste znali da je drugo drustvo njegovo i odobrili sklapanje takvog ugovora.

A ovo je li to pravedno itd je stvar Vaše poslovne odluke

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Ivo Kermartin je napisao:

Nema sukoba interesa jer ste znali da je drugo drustvo njegovo i odobrili sklapanje takvog ugovora.

A ovo je li to pravedno itd je stvar Vaše poslovne odluke

 

Nikakav ugovor još nije sklopljen i ništa nisam odobrio, jer se ne slažem s tim. Sve stoji i ne možemo dalje jer se ne možemo dogovoriti. Što preporučujete za rješenje situacije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ZelSk je napisao:

Nikakav ugovor još nije sklopljen i ništa nisam odobrio, jer se ne slažem s tim. Sve stoji i ne možemo dalje jer se ne možemo dogovoriti. Što preporučujete za rješenje situacije?

Jeste li sva trojica direktori u zajedničkoj firmi ili samo netko do vas, zqstupa li svaki od vas pojedinacno i samostalno itd?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nas dvojica sa 40% smo direktori i odgovorne osobe. Mene bi zadovoljila korekcija na 50% i odrekao bi se bilo kakvih potraživanja iz druge tvrtke, ali drugi partner (ova koji također ima 40% i 100% u drugpj tvrtci) na to ne pristaje...

uređeno: od ZelSk
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija