Jump to content

Anketa o mitu i korupciji


anonimno

Preporučene objave

Objavljena je ovakva anketa:

 

Da li ste se ikada susreli sa mitom ili korupcijom?

- ne, nikada

- da, ali je bilo bezuspješno

- da, i prihvatio/la sam

 

Anketa je vrlo upitna! Što se postiže anketom koja je nepotpuna i pomalo nesmislena!

 

1. Mito je uži pojam od korupcije, odnosno podmićivanje je samo jedan od pojavnih oblika korupcije. Postoje i puno profinjeniji oblici s kojima smo se vjerojatno svi susretali.

2. Je li pitanje usmjereno na sudioništvo ili samo na opažanje u životnoj okolini?

3. Radi li se o davanju ili primanju mita?

4. Zašto nema odgovora - da, davao sam mito i uspjelo je, - da, davao sam mito ali nije uspjelo

 

i slično

 

U ovako postavljenoj anketi je teško suvislo sudjelovati pa će i rezultati koji se na kraju ipak dobiju biti vrlo upitni. :-o:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedan od razloga zašto se išlo sa ovako uopćenim i malim brojem odgovora je upravo taj što je korupcija širok pojam...da smo stavljali još odgovora, ne znam da li bismo opet pokrili sve varijante..

Ovako, sudionik ankete odgovara iz svoje pozicije..ovisno i o tome da li je ili nije bio u situaciji (jer je u mogućnosti) da ga netko traži ili da on traži nešto od suprotne strane koja je u mogućnosti da to učini..pa sad to može biti i mito, može biti i neka druga benificija, nepotizam, zlouporaba položaja bilo koje vrste...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija