Jump to content

Dioba bračne stečevine - stambeni kredit i ugovor o diobi


Sandra M.

Preporučene objave

Pozdrav, ljubazno molim pomoć vezanu uz ugovor o diobi bračne stečevine: 

- bivši suprug i ja imamo stan (bračnu stečevinu) kupljen kreditom tijekom trajanja braka, gdje je on dužnik

- kredit se tretira kao dug bračne zajednice 

- sporazumjeli smo se da ću ja ostati u stanu koji će biti prepisan na mene i nastaviti otplaćivati kredit, a njega ću isplatiti određenom svotom oko koje smo se usuglasili. 

Moje je pitanje kako to formulirati u ugovoru? Konkretno, dio oko duga.

Ima li smisla sljedeće:

"Dugove bračne zajednice ugovorne strane će razriješiti na način da će XX (ja) preuzeti otplatu stambenog kredita kojeg je YY (bivši suprug)  podignuo kod Banke dana ____ br. Ugovora o kreditu _____, a kojim je za trajanja bračne zajednice i čl. 1 financirana kupnja nekretnine iz  članka 2. Preuzimanje otplate navedenog stambenog kredita realizirat će čim je prije moguće, a najkasnije do 31. 1. 2024. "

Zvuči mi previše "kolokvijalno" ("preuzimanje otplate" i sl.).

Htjela bih izbjeći da je formulacija možda "slaba" pa se danas-sutra "sjeti" da je svota možda premala pa me tuži ili sl.

Cilj mi je prvo ovjeriti ugovor o diobi bračne stečevine, upisati se na nekretninu te potom u banci izmijeniti dužnika s njega na sebe (ili zatvoriti postojeći kredit novim, svojim).


 

 

uređeno: od Sandra M.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija