Jump to content

Prekoračio sam 90 dana boravka u Hrvatskoj.


Miroslav Karaicic

Preporučene objave

Srpski sam državljanin. 2023 sam proveo 3 mjeseca radeći sa validnom dozvolom u Hrvatskoj, a po isteku sam ostao u zemlji (u Istri) da bih neke tečajevo odradio. Izašao sam iz Hrvatske 15.10.2023. , te se vratio 23.10.2023. Greškom sa bio uveren da imam 90 dana od tog 23.10.2023. , ne računajući onaj period od mjesec dana po isteku radne dozvole. Sveukupno je moje prekoračenje 16 dana, i nisam ništa ni primjetio do pre neki dan, kada sam konačno malo bolje proučio to pravilo 90/180. Na granici, na izlazu iz Hrvatske, busom, mi ništa nisu rekli, uredno su mi pečatirali putovnicu, i sve ok. Ali što sad? Ne usuđujem se putovati nazad u Hrvatsku, iako imam važnih stvari za raditi, na primjer pokretanje privatnog biznisa sa poslovnim partnerima. U Hrvatskom velesposlanstvu u Beogradu, tj. konzulatu, nisam mogao zakazati termin, kazali su mi da sve oko svog boravka rešavam na licu mjestu u Hrvatskoj. Nisam im spominjao da sam prekoračio. Što sad? Hoće li biti sve ok ako sačem da prođe 90 dana od mog izlaska iz Hrvatske od 04.01.2024? Da li me čeka neka vrsta kazne, pa kad god pokušao da uđem u Hrvatsku ponovo? Imam i poslodavca koji bi mogao pokrenuti postupak izrade radne dozvole za mene, ali što ako me odbiju zbog ovog prekoračenja? Što mi je najbolje činiti? Hvala.

uređeno: od Miroslav Karaicic
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija