Jump to content

Inkluzuvni dodatak


jaaa1

Preporučene objave

ovisi o behtelovom indexu

l) odrasle osobe s tjelesnim oštećenjem IV. stupnja s Barthelovim indeksom 0 − 20   -  1 razina

j) odrasle osobe s tjelesnim oštećenjem IV. stupnja s Barthelovim indeksom 21 − 35  - 2 razina

j) odrasle osobe s tjelesnim oštećenjem III. stupnja s Barthelovim indeksom 36 − 60  - 3 razina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sam IV stupanj funkcionalnog oštečenja po Uredbi o metodologiji vještačenaja propisuje Barthelov index 0-35, ali  ovisi o onome tko odlučuje u koju razinu ulazi - tako ispada po zakonu. Iz tog razloga najsigurnije je pribaviti Barthelov index kod liječnika specijaliste koji lijeći osobu jer za 1 razinu potrebno je 0-20. 

Do sada su sve OSI IV stupnja bile u jednoj grupi "osbna invalidnina", no sada su razvrstane u tri razine po Barthelovom indexu, moguće i prema dodatnim teškoćama (nije isto biti pokretan ili nepokretan)

Osobno me kod vještačenja nitko nije tražio Berthelov index, zvao sam CZSR, te sam upućen na čekanje reda s mogučnošču potrebe ili bez Behtelovog indexa

dakle sa ili bez Berthelovog indexa, ovoso o onome tko sastavlja rješenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija