Jump to content

zatezne kamate i ovrha na nekretninu


ivo03

Preporučene objave

Poštovanje,

Da li netko ima iskustvo u ovome. Ja sam dobio ovrhu na nekretninu i preko prijatelja skupio sam za glavnica i to je plaćena i samo je ostalo da mi netko kaže kako se izračunaju zatezne kamate. Ja sam dostavio uplatnicu sudu i sud je poslao ovrhovoditelju je li nastavlja sa ovrhom rok je bio 8 dana da se izjasni. 20 radnih dana kasnije ovrhovoditelj odvjetnik kaže glavnica je plaćena ali ima zateznih kamata oko 2.000 napisano je kako je računato valjda je točno bio sam na putu i kažem za vikend ja ću to platit što god prije tako da je ovo završeno. 

Dan kasnije dobijem promjenu u e građani da je bilo ročište ja nisam došao jer sam jednostavno zaboravio. Sada na tom ročištu sutkinja i odvjetnik se dogovorili da će doći vještak cifra i IBAN za plaćanje i ništa više nema u zaključku ostao sam vam sebe. Sada ne znam da napravim pritužbu protiv sudca jer dodatni trošak ću vjerojatno dobit za ovo. Da je ovrhovoditelj odvjetnik poslao ovo u roku od 8 dana sve bi bilo plaćeno i ovo ročište ne bi se održalo ovako se čini da samo žele da nabiju dodatnih troškova da ja platim. Ja ću platit zateznih kamate.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ivo03 je napisao:

Ja sam dobio ovrhu na nekretninu i preko prijatelja skupio sam za glavnica i to je plaćena i samo je ostalo da mi netko kaže kako se izračunaju zatezne kamate

Pogledajte čl. 172. Zakona o obveznim odnosima da vidite kako se namiruje potraživanje.

prije 2 sati , ivo03 je napisao:

bio sam na putu i kažem za vikend ja ću to platit što god prije tako da je ovo završeno. 

Završeno je kada sud pravomoćnom odlukom okonča sudski postupak, a ne kada Vi to kažete, a pogotovo ne kad ste u poziciji ovršenika.

prije 2 sati , ivo03 je napisao:

Dan kasnije dobijem promjenu u e građani da je bilo ročište ja nisam došao jer sam jednostavno zaboravio.

Vaš propust.

prije 2 sati , ivo03 je napisao:

Sada na tom ročištu sutkinja i odvjetnik se dogovorili da će doći vještak cifra i IBAN za plaćanje i ništa više nema u zaključku ostao sam vam sebe. 

Redovni tijek postupka radi namirenja preostalog duga.

prije 2 sati , ivo03 je napisao:

Sada ne znam da napravim pritužbu protiv sudca jer dodatni trošak ću vjerojatno dobit za ovo

Nemate baš nikakve osnove za pritužbe, mada one kao takve i ne postoje.

Dobit ćete i trošak ročišta za naplatu.

prije 2 sati , ivo03 je napisao:

Da je ovrhovoditelj odvjetnik poslao ovo u roku od 8 dana sve bi bilo plaćeno

Između ostalog, tko kaže da nije poslao? A u konačnici Vaš je propust i to višestruk, tako da ovrhovoditelj ovdje nema baš nikakve krivnje.

prije 2 sati , ivo03 je napisao:

Ja ću platit zateznih kamate.

Sve zatezne kamate do dana plaćanja, kao i troškove, inače ovrhe ide dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Između ostalog, tko kaže da nije poslao? A u konačnici Vaš je propust i to višestruk, tako da ovrhovoditelj ovdje nema baš nikakve krivnje.

Podnesak Ovrhovoditelj je napisano datum obraćanja suda.  

Kamate su plaćene sada čekam. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija