Jump to content

Zbog bolesti svjedok na rocistu dostavlja IZJAVU


Timo

Preporučene objave

Zbog  prevare,  tuzio  sam  osobu  koja  je  prekrsila  dogovor  i  nije  mi  vratila  na  moj  zahtjev  15.000 EUR. Podnio  sam  kaznenu  prijavu  ali  je  opcinsko  drzavno  odvjetnistvo  odbacilo,  jer  nisam  prilozio  sve  relevantne  dokaze  koje  sam  sada  prilozio  u  TUZBI. Sada,  na  glavnom  rocistu   moj  svjedok (supruga)  zbog  bolesti  je  sprijecena.  Medjutim,  napisala  je  IZJAVU  u  kojoj  pojasnjava  i  potvrdjuje  promisljenu  prevaru  od  strane  tuzene.

Pitanje:  Dakle,  izostanak  na  rociste  je  opravdan  jer  cu  ja  sudu  predati   lijecnicku  potvrdu  i  IZJAVU  ovjerenu  kod  biljeznika .  Dali  ce  sud  prihvatiti  IZJAVU ?

Molim  odgovor                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Timo

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Timo je napisao:

Zbog  prevare,  tuzio  sam  osobu  koja  je  prekrsila  dogovor  i  nije  mi  vratila  na  moj  zahtjev  15.000 EUR. Podnio  sam  kaznenu  prijavu  ali  je  opcinsko  drzavno  odvjetnistvo  odbacilo,  jer  nisam  prilozio  sve  relevantne  dokaze  koje  sam  sada  prilozio  u  TUZBI. Sada,  na  glavnom  rocistu   moj  svjedok (supruga)  zbog  bolesti  je  sprijecena.  Medjutim,  napisala  je  IZJAVU  u  kojoj  pojasnjava  i  potvrdjuje  promisljenu  prevaru  od  strane  tuzene.

Pitanje:  Dakle,  izostanak  na  rociste  je  opravdan  jer  cu  ja  sudu  predati   lijecnicku  potvrdu  i  IZJAVU  ovjerenu  kod  biljeznika .  Dali  ce  sud  prihvatiti  IZJAVU ?

Molim  odgovor                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Timo

 

Koja vrsta postupka? Kazneni ili građanski? Ako gradanski - pred općinskim ili trgovačkim sudom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

TUZBA  je  podignuta  na  opcinskom  sudu, 

Pravna stvar      Radi :     stjecanja  bez  osnove

nadalje, kako  sam  vec  prije  rekao,  supruga  zbog  kronicne  teske  bolesti  je  sprijecena (70 god.)  ali  ima  dokaze  koje  uz  IZJAVU  moram  priloziti

Sud  bi  trebao/morao   IZJAVU  i  dokaze   prihvatiti  jer  je  u  interesu   suda  da  se  TUZBA  bez  odugovlacenja  rijesi  ako  je  i  sama  tuzena  priznala  dug  i  da  ga  zeli  vratiti.

Molim  odgovor  i  zahvaljujem  

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 09. 05. 2024. u 8:23, Timo je napisao:

TUZBA  je  podignuta  na  opcinskom  sudu, 

Pravna stvar      Radi :     stjecanja  bez  osnove

nadalje, kako  sam  vec  prije  rekao,  supruga  zbog  kronicne  teske  bolesti  je  sprijecena (70 god.)  ali  ima  dokaze  koje  uz  IZJAVU  moram  priloziti

Sud  bi  trebao/morao   IZJAVU  i  dokaze   prihvatiti  jer  je  u  interesu   suda  da  se  TUZBA  bez  odugovlacenja  rijesi  ako  je  i  sama  tuzena  priznala  dug  i  da  ga  zeli  vratiti.

Molim  odgovor  i  zahvaljujem  

 

 

U sporovima koji nisu trgovački, pisane izjave umjesto saslušanja nisu predviđene bas kao neki relevantan dokaz. Sud će ih uzeti u obzir, ali je upitno koliku će im dokaznu snagu pripisati. Pogotovo sto je problem jer po praksi kaznenih sudova autori takvih izjava ne mogu odgovarati za kazneno djelo lažnog iskaza jer nisu propisno upozoreni na posljedice davanja lažnog iskaza od strane suda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija