Jump to content

Rastava braka sa suprugom koja je otišla trajno u Rusiju


BBDD

Preporučene objave

Pozdrav!

Supruga mi ima Rusko državljanstvo, u -Rusiju je otišla krajem 2021. 

složili smo se da pokrenemo sporazumnu rastavu braka, imam donesenu  nepravomoćnu  presudu da mi je brak poništen, dosuđenu 2023.u 12.mjesecu

ali sud ne-može mojoj supruzi dostaviti presudu, vjerojatno zbog sukoba u Rusiji ,Rusi,sva pisma vraćaju kao NESPORUČENA.

i sud nemože nikako dobiti povratnicu, puno puta sam išao do sutkinje na razgovor(kad ima otvorena vrata,i kaže da nemože,

donijeti pravomoćnu presudu,bez povratnice)   

zadnje pismo joj je uručeno,  2.3.2024.ona ga je primila, i preko internet tracking se vidi da JE uručeno, ali Rusi nisu poslali povratnicu nazad,

sud sam obavijestio da je pismo isporučeno. sad opet čekam 6.mjesec da dođem do sutkinje i vidim kako dalje....  Rusi ne isporucuju pisma, a 

čak i ako isporuče pismo (kao zadnje) ne šalju povratnice nazad.... Šta da napravim u tom slučaju ? 

od 6 poslanih pisma samo je 6. uručeno (odnosno zadnje) ali Rusi još uvijek nisu poslali povratnicu... 

sud je u medjuvremenu poslao 7.pismo na njenu adresu.... 

 

uređeno: od BBDD
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 6 pisama, 5 se vratilo,neisporučeno,

6. je,isporučeno, s time,da je poslano

15.2. Na trackingu pise,da je isporuceno 2.3. 

I zadnji,postanski,ured na trackingu 

je moskva,  a pismo je isporuceno 

U ST.Peterburgu, udaljenom,600 kilometara,od Moskve, 

 

Ali moja supruga,ga je podigla 30.3. 

Vjerojatno,Rusi, pregledavaju, sve posiljke iz Europe 

 

Supruga,kaže,da nije nista potpisala, samo je podigla,posiljku, 

 

 

 

uređeno: od BBDD
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste u kontaktu sa suprugom i ako vam je stalo da se to riješi čim prije, nađite nekog odvjetnika kome će supruga dati punomoć za ''zastupanje'' u tom postupku razvoda braka. Odvjetnici sve podnose sudu elektroničkim putem, što u biti znači da supruga može punomoć potpisati u Rusiji i skeniranu poslati odvjetniku. Ne mora niti ovjeravati potpis. Odvjetnik može elektroničkim putem poslati podnesak, dostaviti punomoć i tražiti da se dostava izvrši njemu, a nakon toga poslati podnesak da se odriče prava na žalbu protiv presude (ili jednostavno pričekati da protekne rok za žalbu). Ako to možete iskombinirati, to vam je najbrži način da stvar riješite. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , LjuboZG je napisao:

Ako ste u kontaktu sa suprugom i ako vam je stalo da se to riješi čim prije, nađite nekog odvjetnika kome će supruga dati punomoć za ''zastupanje'' u tom postupku razvoda braka. Odvjetnici sve podnose sudu elektroničkim putem, što u biti znači da supruga može punomoć potpisati u Rusiji i skeniranu poslati odvjetniku. Ne mora niti ovjeravati potpis. Odvjetnik može elektroničkim putem poslati podnesak, dostaviti punomoć i tražiti da se dostava izvrši njemu, a nakon toga poslati podnesak da se odriče prava na žalbu protiv presude (ili jednostavno pričekati da protekne rok za žalbu). Ako to možete iskombinirati, to vam je najbrži način da stvar riješite. 

Hvala, 

cekam,do 6. Mjeseca 

Ako se do tada,nista ne,rijesi,tako 

Cu I Napraviti...  Hvala jos jednom, 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija