Jump to content

Revolut inplaća


Dejan007

Preporučene objave

Poštovani, 

Molim Vas samo i isključivo stručno mišljenje na sljedeće pitanje. 

Ukoliko poslodavac koji je svjestan da radnik ima zaštićen račun i ovrhu, počne uplaćivati punu plaću na tekući račun Revoluta, dali s time krši zakon? Ako krši koji bi to zakon bio? 

Hvala unaprijed! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , TonyBob je napisao:

A što ako radnik zatvori sve račune i ostavi si samo Revolut?

Mislim da HZMO ne može/ne želi isplaćivati dječji doplatak na Revolut zbog nekog sporazuma. Tako nekako. Iz tog razloga moram imati makar taj jedan HR račun. A plaću ionako sam sebi isplaćujem jer imam svoju firmu koja je uredna u svakom pogledu, pa nebi volio da firma dobije neku kaznu zbog toga. Da se razumijemo, ja ne izbjegavam plaćanje privatnih dugova, ali porezna mi je blokirala sredstva, pa dok to s njima ne riješim novac mi samo stoji na računu. Ajde da se dug naplaćuje, nikom ništa. Ovako bi ipak tih preko 200 eura ostavio sebi na raspolaganju. Osim ako porezna nema i ovlasti zabranit raspolaganje i na inozemnim računima. Onda mi taj potez prijenosa plaće neće imati smisla. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, Dejan007 je napisao:

Mislim da HZMO ne može/ne želi isplaćivati dječji doplatak na Revolut zbog nekog sporazuma. Tako nekako. Iz tog razloga moram imati makar taj jedan HR račun. A plaću ionako sam sebi isplaćujem jer imam svoju firmu koja je uredna u svakom pogledu, pa nebi volio da firma dobije neku kaznu zbog toga. Da se razumijemo, ja ne izbjegavam plaćanje privatnih dugova, ali porezna mi je blokirala sredstva, pa dok to s njima ne riješim novac mi samo stoji na računu. Ajde da se dug naplaćuje, nikom ništa. Ovako bi ipak tih preko 200 eura ostavio sebi na raspolaganju. Osim ako porezna nema i ovlasti zabranit raspolaganje i na inozemnim računima. Onda mi taj potez prijenosa plaće neće imati smisla. 

HZMO pruža otpor. Lažu o sporazumima i ugovorima sa bankama. Kažu,trebaju imati ugovor sa tom bankom. Pitajte ih imaju li ugovore sa SVIM bankama na čije račune isplaćuju mirovine našim ljudima koji žive po cijelome svijetu. Naravno da nemaju.
Na kraju, neka vam doplatak nosi poštar.
Porezna ne može blokirati Revolut.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija