Jump to content

zahtjev za izravnu naplatu / odvjetnicki ured


rene01

Preporučene objave

Postovani,

zaprimili smo danas dopis od strane Fine da je odvjetnicki ured zatrazio izravnu naplatu s racuna temeljem rjesenja iz 2013 godine koje je ovrsno i pravomocno od listopada 2013. Zahtjevaju uplatu 1.dio glavnog duga

2. ukupni iznos troskova postupka

Ne potrazuju kamate.

Koliko sam uspjela vidjeti, u e-predmetu nisu se mijenjala sredstva ovrhe.

Zahtjev za izravnu naplatu perdan je prije par dani.

Molila bih ljubazno informaciju da li je potrazivanje u zastaru obzirom da je od pravomocnosti i ovrsnosti proslo vise od deset godina.

 

unaprijed hvala na vremenu

srdacno,

Rene

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tražbina je u zastari ako nisu ranije pokušali prisilno naplatiti to dugovanje. Ako su pokušali, pa makar i neuspješno (npr. ovrha je ranije bila evidentirana na FINA-i, ali se nije izvršila zbog neke druge blokade koju ste imali), zastara je tom radnjom prekinuta. 

Dakle, načelno, po ovome što ste napisali, tražbina je u zastari. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

hvala puno na Vasem vremenu i odgovoru.

Razmisljala sam obratiti se odvjetnickom uredu kako bih im ukazala na navedenu cinjenicu, te ih zamoliti informaciju jesu li pokusali naplatu u poslijednjih jedanaest godina , te ukoliko jesu da mi mailom samo dostave dokaz, s molbom da to ucine u roku mjesec dana kako bih ispostovala rok za proglasenje ovrhe nedopustenom ukoliko su bili pasivni obzirom da smo u tom slucaju sigurni da je nastupio zastarni rok.

ugodan dan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, rene01 je napisao:

Pozdrav,

hvala puno na Vasem vremenu i odgovoru.

Razmisljala sam obratiti se odvjetnickom uredu kako bih im ukazala na navedenu cinjenicu, te ih zamoliti informaciju jesu li pokusali naplatu u poslijednjih jedanaest godina , te ukoliko jesu da mi mailom samo dostave dokaz, s molbom da to ucine u roku mjesec dana kako bih ispostovala rok za proglasenje ovrhe nedopustenom ukoliko su bili pasivni obzirom da smo u tom slucaju sigurni da je nastupio zastarni rok.

ugodan dan

Nisu vam dužni odgovoriti niti neće. Niti jedan ovrhovoditelj neće raditi sebi na štetu isto kao što i vi ne bi sebi da vam je netko dužan novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija