Jump to content

Troškovi odvjetnika u upravnom postupku


gala385

Preporučene objave

Poštovani,

odvjetnik je podnio prijedlog za oglašavanje prvostupanjskog rješenja tijela državne uprave ništavim, čemu će biti udovoljeno, no prijedlogom traži naknadu troškova podnošenja prijedloga prema Tbr. 24, odnosno Tbr. 22. Odvjetničke tarife.

Iščitavajući odredbe članka 161. i 162 ZUP, ne nalazim da javnopravna tijela uopće određuju navedene troškove.

Ima li odvjetnik pravo od javnopravnog tijela (Ministarstva) zahtijevati trošak sastava prijedloga?

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 04. 06. 2024. u 12:35, gala385 je napisao:

Poštovani,

odvjetnik je podnio prijedlog za oglašavanje prvostupanjskog rješenja tijela državne uprave ništavim, čemu će biti udovoljeno, no prijedlogom traži naknadu troškova podnošenja prijedloga prema Tbr. 24, odnosno Tbr. 22. Odvjetničke tarife.

Iščitavajući odredbe članka 161. i 162 ZUP, ne nalazim da javnopravna tijela uopće određuju navedene troškove.

Ima li odvjetnik pravo od javnopravnog tijela (Ministarstva) zahtijevati trošak sastava prijedloga?

Lp

Ima po najnovijoj praksi Visokog upravnog suda RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Ivo Kermartin je napisao:

Ima po najnovijoj praksi Visokog upravnog suda RH

Koliko sam proučio članke s pravnih portala, odvjetnik bi prema sudskoj praksi imao to pravo samo u slučaju iz članka 161. stavka 5. ZUP-a, kada bi se postupak pokrenuo po službenoj dužnosti i bio okončan povoljno za stranku, a ne i u ovom slučaju kada je pokrenut na zahtjev stranke....pravnici iz mog Ministarstva tvrde da nikada nisu zaprimili takav zahtjev odvjetnika u prvom niti drugom stupnju... tako da više ne znam....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , gala385 je napisao:

Koliko sam proučio članke s pravnih portala, odvjetnik bi prema sudskoj praksi imao to pravo samo u slučaju iz članka 161. stavka 5. ZUP-a, kada bi se postupak pokrenuo po službenoj dužnosti i bio okončan povoljno za stranku, a ne i u ovom slučaju kada je pokrenut na zahtjev stranke....pravnici iz mog Ministarstva tvrde da nikada nisu zaprimili takav zahtjev odvjetnika u prvom niti drugom stupnju... tako da više ne znam....

Ako nije po službenoj dužnosti, onda mislim da ne. Ali opet s druge strane, ako je trebalo rješenje oglasiti ništavim, znaci da je taj trošak bio nuzan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija