Jump to content

Incidentna situacija na radnom mjestu


TITANIUM100

Preporučene objave

Situacija je sljedeća. Obavljajući posao vozača u jednoj javnoj ustanovi, pokušao sam ući u službeno vozilo koje je bilo propisno parkirano na svome mjestu. Tim činom sam nehotice tijelom zahvatio vanjski retrovizor privatnog vozila jednog zaposlenika (sklopivši ga prema bočnom prozoru), koje je vlasnik neovlašteno parkirao na poziciji za službena vozila, pritom ne omogucivši prilaz istima. Nakon pregleda video snimke incidenta, djelatnik me prijavio policiji da sam mu potrgao sustav električnog sklapanja retrovizora. Obratio sam se svom nadređenom, koji mi je savjetovao da radije nadoknadim štetu (za koju nema nijednog dokaza da sam je ja pruzročio), kako cijela stvar "ne bi otišla u neželjenom smjeru" i kako bi "ostećeni" dobio zadovoljštinu i povukao prijavu policiji. Načelno sam pristao na taj ishod, ali ipak se osjećam izigrano, jer ne mogu znati da li je eventualni kvar nastupio prije ili nakon mog prolaska. K tome, djelatnik ne vidi svoju odgovornost u nepropisnom parkiranju, ali potražuje novac za eventualnu štetu. Molio bih pravni savjet na cijelu situaciju.
Unaprijed hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 09. 06. 2024. u 12:37, TITANIUM100 je napisao:

Situacija je sljedeća. Obavljajući posao vozača u jednoj javnoj ustanovi, pokušao sam ući u službeno vozilo koje je bilo propisno parkirano na svome mjestu. Tim činom sam nehotice tijelom zahvatio vanjski retrovizor privatnog vozila jednog zaposlenika (sklopivši ga prema bočnom prozoru), koje je vlasnik neovlašteno parkirao na poziciji za službena vozila, pritom ne omogucivši prilaz istima. Nakon pregleda video snimke incidenta, djelatnik me prijavio policiji da sam mu potrgao sustav električnog sklapanja retrovizora. Obratio sam se svom nadređenom, koji mi je savjetovao da radije nadoknadim štetu (za koju nema nijednog dokaza da sam je ja pruzročio), kako cijela stvar "ne bi otišla u neželjenom smjeru" i kako bi "ostećeni" dobio zadovoljštinu i povukao prijavu policiji. Načelno sam pristao na taj ishod, ali ipak se osjećam izigrano, jer ne mogu znati da li je eventualni kvar nastupio prije ili nakon mog prolaska. K tome, djelatnik ne vidi svoju odgovornost u nepropisnom parkiranju, ali potražuje novac za eventualnu štetu. Molio bih pravni savjet na cijelu situaciju.
Unaprijed hvala...

Oštetili ste tuđe vozilo, konkretno zalupili ste retrovizorom o bočni prozor. Nesmotreno ili ne, to je morala biti poprilična sila da se dogodi, retrovizori nisu labavi kao pseće uši da mlataraju na vjetru.

Snimka postoji, silom ste poklopili retrovizor, oštećenje je tu (pretpostavljam da vam ga je pokazao - da se lijevi retrovizor sklapa a desni ne, time dokazuje da nije cijeli sustav pokidan nego samo taj retrovizor, posjedovao sam auto kojem se elektronski uspješno sklapao samo jedan retrovizor).

Platite štetu. Najbolje refundacijom računa kod majstora po vašem izboru pa ako ispadne da ste polomili samo jedan manji dio da mu ne mijenjate komplet cijeli sustav gratis. 

 

Nepropisno parkiranje prijavite poslodavcu/policiji/prometnom redaru, to je sasvim druga stvar koja nam ne daje za pravo oštećivati tuđa vozila.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito sam izuzećem nekih činjenica nedovoljno dobro dočarao situaciju, pa evo male dopune. Dakle, vlasnik vozila je bio u nailasku kad se to dogodilo i optužio me prije nego je isprobao da li sustav radi ili ne. Tvrdio je da je nedavno imao sudar i da je od tada sustav sklapanja "popravljen kod frenda, ali da se ne dira". Drugim riječima, tko na bilo koji način (osim njega, električno iznutra) zatvori retrovizor izvana u prolasku, trebao bi mu nadoknaditi štetu. A ja sam ga  zahvatio slučajno,niskim intenzitetom kojim se ispravan retrovizor ne može oštetiti. I ne, ne uzimam si za pravo oštećivati tuđa vozila, nego obavljati svoj posao.Mislim da to nisu čista posla zato što je nedavno ista osoba bila uhvaćena u laži prilikom sličnog incidenta. Eto, toliko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , TITANIUM100 je napisao:

Očito sam izuzećem nekih činjenica nedovoljno dobro dočarao situaciju, pa evo male dopune. Dakle, vlasnik vozila je bio u nailasku kad se to dogodilo i optužio me prije nego je isprobao da li sustav radi ili ne. Tvrdio je da je nedavno imao sudar i da je od tada sustav sklapanja "popravljen kod frenda, ali da se ne dira". Drugim riječima, tko na bilo koji način (osim njega, električno iznutra) zatvori retrovizor izvana u prolasku, trebao bi mu nadoknaditi štetu. A ja sam ga  zahvatio slučajno,niskim intenzitetom kojim se ispravan retrovizor ne može oštetiti. I ne, ne uzimam si za pravo oštećivati tuđa vozila, nego obavljati svoj posao.Mislim da to nisu čista posla zato što je nedavno ista osoba bila uhvaćena u laži prilikom sličnog incidenta. Eto, toliko.

Ako smatrate da niste oštetili vozilo onda takav stav i zauzmite pa makar došlo do privatne tužbe. Slažem se da zaklapanje retrovizora niskim intenzitetom ne može dovesti do štete, pretpostavljam da se na snimci vidi intenzitet.

Ja ne bih platio ono što smatram da nisam oštetio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija