Jump to content

Pronevjera - podnosenje prijave


ik2024

Preporučene objave

Postovani,

Prije dva mjeseca je osoba iz obitelji pronevjerila novce poslodavca. Novac ce se vratiti, samo osoba ne zeli da to mi platimo vec zeli zaraditi novce pa onda vratiti (sto ce potrajati, osobno bi da se to sada vrati i zavrsi prica).

Nadredjeni je prijetio da ce ici podici kaznenu prijavu ako mu se neda dio novca (u gotovini) koji bi on vratio poslodavcu. Novac nikad nije predan jer je sumnjiva prica.

Zanima me, kako ta osoba moze saznati je li kaznena prijava stvarno podnesena i koliko to dugo moze trajati? Jer cudno je da u 2 mjeseca nema nikakvih informacija, policija bi do sada sigurno zvala, barem na obavjesni razgovor. Iznos nije mali (nekoliko tis eur).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obratiti se direktno poslodavcu i dogovoriti ili perko odvjetnika koji ce iskomunicirati direktno sa poslodovcem. Dogovoriti vracanje odstete van suda i izvan kaznene odgovornosti. Nista preko posrednika. Samo angazirati odvjetnika koji ce se obratiti direktno poslodavcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 25. 06. 2024. u 12:51, Smarttti je napisao:

Obratiti se direktno poslodavcu i dogovoriti ili perko odvjetnika koji ce iskomunicirati direktno sa poslodovcem. Dogovoriti vracanje odstete van suda i izvan kaznene odgovornosti. Nista preko posrednika. Samo angazirati odvjetnika koji ce se obratiti direktno poslodavcu.

Pozdrav,

Hvala na odgovoru. Odvjetnik je angaziran radi sumnjivih radnji nadredjenog. Osoba koja je to pocinila ne zeli jos vratiti novce... Mozemo li mi vratiti mimo te osobe, da se ne nabijaju dodatni troskovi? Odvjetniku je svejedno, isto kaze da je najbolje uplatiti i zavrsiti pricu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , drot13 je napisao:

Da, može bilo tko vratiti. Međutim, vraćanje novaca ne poništava počinjeno kazneno djelo, član obitelji i dalje može dobiti kaznenu prijavu, tako da bi trebali dobiti neka jamstva da će naknadom štete bilo kakav daljnji postupak biti obustavljen.

Ma nema veze ako dobije, clanu ce to biti dobra skola za ubuduce. Budemo vidjeli sa odvjetnikom onda dalje, pa da mi to podmirimo, biti ce olakotna okolnost barem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija