Jump to content

Procjena nasljedstva


dada22

Preporučene objave

Nakon očeve smrti sestra i ja naslijedile smo 1/3  njegove imovine  u jednakim dijelovima.

Prije očeve smrti imali smo svatko po 1/3  naslijeđenu od majke  .

Tako da sad sestra i ja imamo cjelokupnu imovinu pokojnih roditelj svaka 1/2 .

Od majčine smrti dogovor je bio da ja koristim jednu nekretninu a sestra drugu.

Nekretnina u kojoj živi sestra s obitelji nalazi se u gradu ,na atraktivnoj lokaciji ,na kojoj se vrijednost kvadrata stana 70 kvadrata  i pripadajućeg građevinskog zemljišta  oko 200 kvadrata

procjenjuje jako visoko.  

Nekretnina koju povremeno koristim ja, u stvari je nekad bila obiteljska vikendica  na selu .95 kvadrata na 2 etaže.

U nekretninu u gradu ulagano je minimalno tek toliko, sestra kaže kako ne želi ulagati sve dok vlasništvo ne bude na njoj a ne na 3 vlasnika.

U nekretninu na selu uloženo je jako puno, jer je bila u lošem stanju ,nedovršena.

Odradila sam i legalizaciju nekretnine na selu, jer je zemljište poljoprivredno, dovela sam vodu (do tad je voda bila iz bunara) itd.

Pri podjeli imovine zatražila bih  procjenu obje nekretnine i isplatu razlike u vrijednosti.

Molim Vaše pravno mišljenje.

Dokaz, računi za ulagano tijekom vremena u nekretninu ,te je time vrijednost znatno povećana od one kada sam preuzela na korištenje.

Uzima li se to u obzir na način da bi se iznos razlike za isplatu promijenio?

Hvala na odgovoru.

  

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija