Jump to content

Dodatak za PTSP na obiteljsku mirovinu


bertolica

Preporučene objave

Udovica sam hrvatskog branitelja (1991-1995) koji je umro 2013 godine.  Korisnica sam njegove mirovine u iznosu od 460 eura. Obzirom da u ono vrijeme PTSP nije priznavan kao invalidnost prijatelj mi je rekao da imam pravo na temelju toga tražiti povećanje mirovine. Ima li netko konkretne podatke o tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana nisam siguran što je vaš prijatelj mislio pod tim da se na osnovu PTSP nije mogla utvrditi invalidnost, jedino ako vaš pokojni suprug nije imao HRVI za trajno jer su ukinuli mislim od 2008-2018. pa je bio u invalidskoj kumuliranoj mirovini bez invaliditeta. Pošto ste vi sad korisnica njegove mirovine nisam siguran da vi sad možete povećati invalidnost ili omjer rat mir. Neka me netko ispravi ako nisam u pravu ali koliko pratim našu temu oko branitelja mislim da je tako. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 27. 07. 2024. u 11:19, bertolica je napisao:

Udovica sam hrvatskog branitelja (1991-1995) koji je umro 2013 godine.  Korisnica sam njegove mirovine u iznosu od 460 eura. Obzirom da u ono vrijeme PTSP nije priznavan kao invalidnost prijatelj mi je rekao da imam pravo na temelju toga tražiti povećanje mirovine. Ima li netko konkretne podatke o tome?

Poštovana, 

ja sam u obiteljskoj mirovini oca koji je proveo 12 godina u HV. Otac je imao PTSP i dijabetes koji je dobio kako je dr. napisala "od stresa u obavljanju dužnosti na radnom mjestu".
Problem je što on nikad nije dobio trajni HRVI, iako je umirovljen u invalidsku mirovinu. 

Dobio sam 0,70 koef. njegove mirovine koju je imao u trenutku smrti. Čuo sam se sa državnim tajnicima MOHB, sa HZMO, nisam imao pravo na ništa osim kako su rekli "mirovine koju je preminuli primao u trenutku smrti". Također mi je rečeno da se nikakav invaliditet ne može ostvariti nakon smrti korisnika mirovine iako je čak otac umro od posljedica teškog pogoršanja dijabetesa kojeg je dobio za vrijeme rata. Imao sam čak i papir iz 1993. da je obolio poslije 7 mjeseci na Maslenici 1993. ali ništa nije vrijedilo, zato što je on preminuo i tu je kraj priče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se adminima na ponovnoj objavi.

Zaboravio sam napisati nešto dosta bitno.

Kada sam se čuo sa MOHB i bio im se na glavu popeo, poslali su neku gospođu koja mi je ponudila umjesto moje mirovine najnižu braniteljsku mirovinu + 49 lipa (ako se ne varam) po danu za 1930 dana koje je otac imao u borbenom sektoru. 
Naravno ako mi je takva mirovina povoljnija od moje. Ali nije bila pa sam odbio.

Možete pokušati to tražiti ako vam je povoljnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija