Jump to content

Članak 3. St. 1. Zakon o suzbijanju zlouporabe droga


Hyjena

Preporučene objave

Bok ekipa, trebam pomoć, svaki savjet je dobrodošao. Hvala unaprijed. 

U kratko, cugali smo kod auta i došla je policija i pretresom auta našli su 1,1g droge "Mdma". Dobio sam 2 papira, na papiru: "Potvrda o privremenom oduzimanju predmeta" piše: "Jedna Pvc vrećica ispunjena smeđom praškastom tvari droge "MDMA" ukupne težine 1,1 grama." A drugi papir je obavijest da će se protiv mene podnijeti optužni prijedlog. Molim Vas savjet kako i što dalje. Sad čekam poziv na sud, pa što onda? Prošle godine sam platio kaznu 442€ na licu mjesta zbog jointa, nije bilo suda niti ništa nije došlo doma, dali to sud može povezati? Hvala ekipa! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od kada su uveli mobilne POS uređaje i zabranili naplatu u gotovini za sve prekršaje, uključujući i one koje idu na mandatnu kaznu, po novome možeš bilo koji prekršaj naplatiti na licu mjesta kartičnim plaćanjem na POS uređaj u određenom iznosu, dakle za OPN/PN u iznosu 2/3 i mandatna 1/2 s tim da ako na licu mjesta platiš OPN/PN policijskom službeniku putem POS uređaje ne naplaćuju ti se troškovi postupka već samo 2/3 izrečene kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 45 minuta, pseudonym je napisao:

Od kada su uveli mobilne POS uređaje i zabranili naplatu u gotovini za sve prekršaje, uključujući i one koje idu na mandatnu kaznu, po novome možeš bilo koji prekršaj naplatiti na licu mjesta kartičnim plaćanjem na POS uređaj u određenom iznosu, dakle za OPN/PN u iznosu 2/3 i mandatna 1/2 s tim da ako na licu mjesta platiš OPN/PN policijskom službeniku putem POS uređaje ne naplaćuju ti se troškovi postupka već samo 2/3 izrečene kazne.

Da al to sam platio prosle godine a ovo mi se dogodilo prije mjesec dana… dal sud može povezat to što sam platio prosle godine s ovim novim prekršajem? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Hyjena je napisao:

Da al to sam platio prosle godine a ovo mi se dogodilo prije mjesec dana… dal sud može povezat to što sam platio prosle godine s ovim novim prekršajem? 

Znam, referirao sam se na Sivkovu objavu.

Koliko sam ja upoznat može povezat jer bi ti trebao biti evidentiran u prekršajnoj evidenciji u koju sud vrši uvid bez obzira što nije vođen sudski postupak obzirom da visina propisane kazne ne potpada pod odredbe Prekršajnog zakona o naplati novčane kazne na mjestu počinjenja prekršaja, a za koju se ne upisuje u prekršajnu evidenciju. Vidi čl. 245, st. 1 i čl. 245, st. 6 Prekršajnog zakona i Pravilnik o prekršajnoj evidenciji i registru neplaćenih kazni.

https://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon

https://www.zakon.hr/cms.htm?id=14183

uređeno: od pseudonym
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Hyjena je napisao:

Da al to sam platio prosle godine a ovo mi se dogodilo prije mjesec dana… dal sud može povezat to što sam platio prosle godine s ovim novim prekršajem? 

Trebao si odmah napisat da su ti izdali prekršajni nalog i da si platio putem POS-a.Čim si dobio PN uveden si u prekršajnu evidenciju tako da ne možeš tražit da ti da manju kaznu jer si nekažnjavan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

Trebao si odmah napisat da su ti izdali prekršajni nalog i da si platio putem POS-a.Čim si dobio PN uveden si u prekršajnu evidenciju tako da ne možeš tražit da ti da manju kaznu jer si nekažnjavan.

Kako mislite da sam trebao odmah napisat? Sad kad mi se ovo dogodilo nisu mi ponudili da platin kaznu ko prosli put, nego odma sud… hvala na odg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Hyjena je napisao:

Kako mislite da sam trebao odmah napisat? Sad kad mi se ovo dogodilo nisu mi ponudili da platin kaznu ko prosli put, nego odma sud… hvala na odg

Trebao si odmah napisat da su ti prvi put izdali prekršajni nalog.

Sad ide optužni jer si već kažnjavan a u optužnom mogu tražit i veću kaznu od minimalne ali ipak o tome odlučuje sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija