Jump to content

Nedopuštanje korištenja GO


anonimno

Preporučene objave

Uprava poduzeća xxxx(bivša xxx) ne dopušta radnicima da koriste godišnji odmor. Odnosno, dopušta po 2 - 3 dana ali onda radnici moraju slušati predavanja o tome da bi godišnji odmor trebali dati za dobrobit firme i sl. i tako radnici nakupe 7-8 dana godišnjeg odmora za godinu a za ostatak ne smiju pitati jer im se prijeti otkazom pa im uglavnom dani godišnjeg propadnu. Npr. meni još ostalo 18 radnih dana (a nekim kolegama i više) prošlogodišnjeg GO i ne smijem ga iskoristiti kako je Zakonom o radu određeno do 30.06 jer mi se prijeti otkazom.S obzirom da ne mogu koristiti svoja prava, kome mogu radnici poduzeće tj. upravu prijaviti? Zanima me isto tako kako je moguće da nekim djelatnicima poduzeće odredi minimalan broj dana godišnjeg odmora 16 dana, kada je Zakonom o radu predviđeno 18?xxxx nas radnike sustavno zakida i oglušuje se o Zakon a da se nitko ne usudi ništa reći jer mu se prijeti otkazom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zatražite, sukladno Zakonom o radu, naknadu štete zbog nemogućnosti korištenja godišnjeg odmora

 

visinu zahtjeva odredite brojem dana koje niste mogli koristiti puta prosječna dnevnica u posljednja 3 mjeseca

 

uspjeh zagarantiran

 

ukoliko dobite otkaz radi, tužbe, podnesite novu tužbu radi neopravdanog otkazivanja i zatražite povratak na posao + naknadu plaće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija