Jump to content

Bivsi Suprug radi u Inozemstvu


anonimno

Preporučene objave

Meni bivsi suprug zivi u njemackoj vec 5 godina. On mi je sam jednom rekao da dobiva prijavljenu placu i da dobiva od sefa isto neki dio na crno. Koliko znam ono sto mu je prikazano je vrlo malo i da vecina place dobiva na crno. On je meni do sada samo placao 800 kuna mjesecno za naseg sina koji ima 11 godina. Ja sam mislila da je to premalo pa sam ga prije godinu dana isla tuziti. On se ipak pojavio na sud i pokazao svoja primanja ali naravno nije nista rekao za ono sto dobiva na crno. Izgleda lo kao da malo zaraduje. Da li itko zna kakva je praksa u slicnim situacijama? Kako ce sud odrediti alimentaciju kad oni nemogu biti sigurni koliko on u stvari zaradiva? Cula sam da za takve ljude koje zive u inozemstvu odreduje minimalnu placu za mjesecnu alimentaciju koja je sada 1.800 kuna. Da li je to istina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na zalost, tesko da mozete tu nesto napraviti...moj vam je savjet da pokusate dobrim odnosima sa njim osigurati da djetetu plati vise, ako moze vise. ako idete sudski...dobicete sao otpor druge strane i što se kaže kapric..bolje vam je ici mekanom taktikom...bolje za vaseg sina, koji je tu najbitniji...upamtite..to je novac za njega, a ne za vas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

No koliko vidim sud je u ovom slučaju utvrdio da gospodin zarađuje malo.Nevjerojatno je da u današnjoj situaciji netko može reći da je 800 kn malo!Mislim da će sud ostaviti iznos kakav je i bio i to samo zato što se gospodin nije žalio da mu se smanji(NIJE?)Ako jest mogla bi se gospođi pohlepa obiti o glavu!!!Što se tiče "visokog "standarda u Njemačkoj mislite li da gospodin uživa na baušteli daleko od svoje domovine i da namjerno prima plaću "na crno"?Fućka se Švabi za naše ljude!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ja vam opet kazem da je u vasem slucaju - buduci suprug placa, bolje ici mirnim putem. sudom biste mogli postici suprotni efekt....a draga gospodjo, alimentacija nije vjecna, sto i sami znate a ako poremetite odnose oca i sina, to bi moglo biti vjecno. ne kazem da ne treba dati vise, ako moze...no, probajte, buduci radi u njemackoj, pa jos dijelom mu se isplacuje na crno..probajte zbog sina to rijesiti mirnim putem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grijesite draga majko! neka oni ostvaruju kontakt (a ne da skrivate od njega tu informaciju..pa on ce se pitati zasto ga otac ne zove, i kada ga jednom to dozna, što ćete mu reći na to???)i ako je on kvalitetan, sam ce otac davati i vise nego treba po zakonu. vi biste isto radili kao i on ako ga potjerate na sud...izvlacice se maksimalno i ima dobre osnove da uspije u tome. to sto netko radi u njemackoj ne znaci da ima primanja do neba. neka prikaze da je podstanar i mala primanja gore i necete nista postici. krenite pametnije - neka ostvari dobar odnos sa sinom i sin ce dobiti ono sto mu pripada - i vise od toga

svako vam dobro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam se javila zato sto zelim znati koja je praksa na sudu u slicnim situacijama. Ali svi su se zakacili oko toga sto ja uopce sudim bivseg muza. Ja sam cula da sud inace u slicnim situacijama presude minimalnu placu (1.800 kuna) za alimentaciju kad nemogu dokazati placu. Da li je to istina? Da li itko zna za nesto slicno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam ja shvatila gospodin je uredno dokazao kolika mu je plaća i teško ćete to pobiti i dokazati suprotno,dokaz je dokaz,(poslat ćete inspekciju u Njemačku???), i ne presuđuje se u slučajevima kad se ne mogu dokazati primanja(to su obično slučajevi kada tuženik ne radi i skriva ikakva primanja),minimalna plaća već nominalni(novčani)iznos ili POSTOTAK(%)od minimalne plaće!Novčani iznos može biti polovica od prosječnih potreba školskog djetetatj.800 kn(koje vi već dobivate!!!) ili ako određuju po minimalnoj plaći 10-40 % od te plaće(dakle po toj opciji prošli bi još gore jer nikome ne uzimaju cijelu min.plaću to po zakonu nije moguće)!No,ponavljam,vaš bivši je donio podatke o svojoj plaći i sud može eventualno(a mislim da neće),dosuditi mu 100-200 kn više,a ako se žali može mu se odrediti postotak(10-40%) od te plaće koju je prikazao!A ako ima još djece i to dokaže onda mu tek neće ništa povisiti već samo sniziti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

draga gospodjo, vama se ne isplati natezati za minimalnu placu. nigdje u zakonu ne pise da ako netko radi u inozemstvu da mora sam isplatiti minimalnu placu djetetu. pa kaj je vama??? minimalna placa se uzima kao referenca za odredjivanje postotka po kojem se odredjuje iznos uzdrzavanja. ako roditelj koji placa uzdrzavanje ima jako velika primanja, i uzdrzavanje ce biti vece...u iznosu. no, ako vas bivsi partner ima prikazanu malo neto placu, mali su vam izgledi na uspjeh. 800 kn je lijepo uzdrzavanje u hrvatskoj. upamtite, isplati vam se ulaziti u spor SAMO ako mozete dokazati da ima velika primanja. ako ne...dobro razmislite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija