Jump to content

zastara duga


anonimno

Preporučene objave

poduzeće d.O.o. imam od 1993.gu stanju je mirovanja., 19 96 godine bila je jedna narudžbenica, za prijatelja koji se bavi trgovinom ,iz usluge, koji on nije nikad platio poduzeću iz narudžbenice na iznos oko 3.000.00 kn.

To nisam znala tek prije mjesec dana htjela sam pokrenuti firmu i pogledala sam žiro raču isaznla da sam u blokadi na iznos od 9000.00 duga koji je nastao od neplaćenog računa po narudžbenici,

Firna iz narudžbenice je u stečaju pa tako potražuje sva dugovanja putem suda , te sam slućajno saznala da su i mene tužili, nikada nisam dobila doma sudski nalog niti me ta firma ikada zvala.

Što mi je činiti i dali takav dug zastarjeva , ako ja nisam nikad dobila sudski poziv. hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste već u blokadi prema sudskom rješenju, tada imate već popriličan broj problema.

 

Na Vašem mjestu, tražio bih od Fine da mi dostavi dokument (fotokopiju) temeljem kojeg je izvršena blokada žiro-računa. To je očito sudsko rješenje prema kojem ćete vidjeti koji sud, broj predmeta, itd. je donio to rješenje.

 

Temeljem tih podataka možete zatražiti uvid u spis kod istog suda.

 

Kad sve to imate, vidjet ćete što i kako dalje. Narudžbenice se ne daju nikom iz usluge, narudžbenica prema kojoj je izvršena usluga (isporuka robe i sl.) je vjerodostojan dokument temeljem kojeg morate obavezu podmiriti.

 

S obzirom na protek vremena i očito pravomoćno sudsko rješenje ostaje Vam podmiriti dug.

 

Nemojte zaboraviti da Vam za cijelo vrijeme teku kamate pa biste se mogli neugodno iznenaditi kada saznate stvarnu visinu duga !

 

Stoga trebate što prije saznati sve detalje i nešto poduzeti.

 

Na Vašem mjestu razmislio bih da li se isplati uzeti odvjetnika jer ste prijatelju sami dali iz usluge narudžbenicu, što vjerojatno znači da nemate nikakav ugovor s njim ili nešto slično.

 

Dakle, odgovornost gotovo u cijelosti snosite sami osim ako nešto niste napisali ili Vam je nešto bitno promaklo, ali sumnjam ...

 

Savjetujte se sa odvjetnikom u smislu naknade štete od tog "prijatelja".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 3 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija