Jump to content

strani drzavljanin-trebam pravnu pomoc


anonimno

Preporučene objave

Naime,radi se o tome da sam ja strani drzavljanin i da sam u procesu donosenja odluke o kupovini nekretnine u Hrvatskoj tocnije zemljista.Moram se obratiti Ministarstvu SP za odobrenje kupovine ali sta raditi u tom periodu cekanja sa prodavcem.On hoce da mu ispaltim u cjelosti a meni to nema smisla,kako isplatiti nekoga a nista nije uknjizeno i ne znam koja ce odluka Ministarstva biti.

Da li moram da dam kaparu i kojim procentom?Koliko se uopce ceka ta dozvola ministarstva vremenski da li netko zna?

Sta u PREDUGOVORU treba da stoji.

Drzavljanin sam SAD

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na Ministarstvo pravosudja ste mislili? Sto se tice situacije s prodavacem on nema obvezu misliti na vase drzavljanstvo i eventualne probleme s upisom, u trenutku kad vam da ovjereni kupoprodajni ugovor s klauzulom o upisu on je nekretninu prodao i stvar rijesena, a kada ce te vi predati zahtjev na sud i ostalo to je na vama....naravno uz predpostavku da je s njegove strane nekretnina cista... najjednostavnije vam je da upisete predbiljezbu pa kad vam dodje odgovor od MP onda uknjizba

 

G.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vas prodavac moze da postavlja uslove kakve on nalazi za shodnim i potrebnim, kao i da se dodatno osigura itd. Vi te uslove mozete i ne morate prihvatiti, isto tako kao sto nekretninu mozete i ne morate kupiti.

 

Ako ste vec iz USA, ona si valjda mozete priustiti pristojni pravni savjet, pa mi odgovarati takvima ne prilici poslovnoj etici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija