Jump to content

Dionice prodati ili ne?


LIZY

Preporučene objave

Vasnica sam nekoliko dionica manje tvrtke. Dobila sam ponudu za otkup dionica sa obrazloženjem da će većinski vlasnik predložiti preoblikovanje firme u d.O.o "čime će trgovina dionicama postati skuplja i složenija". Što to točno znači za mene kao vlasnika dionica. Da li da prodam ? Ako ne prodam dionice da li imam kakav udio u vlasništvu kada firma postane d.O.o.' Firma više ne radi nego ima vrijedne zgrade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednostavno izračunajte vrijednost imovine poduzeća, svoj udio u dionicama i da li vam se kada to dvoje izračunate, isplati prodavati po ponuđenojcijeni.

Mislim da je ključna stvar ovdje da li vam se isplaćuje stvarna vrijednost vaših dionica, a ne nominalna ili ona koju je kupac ocijenio da mu se isplati. Ako poduzeće ne radi, a ima vrijedne imovine u gotovo svim slučajevima u RH se ide na rasprodaju imovine.

 

Inače samo da napomenem. Kada se društvo preoblikuje u d.O.o. nema više dionica već postajete imatelj udjela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija