Jump to content

Pomoć 2 pitanja na koja ne znam odgovor!


blazic

Preporučene objave

Rok za obnovu na štetu okrivljenika je mjesec dana od kada je ovl. tužitelj saznao za okolnost na kojima se može temlejiti zahtjev za obnovu.

 

Rok za obnovu u slučaju kad je osoba osuđena u odsutnosti je godinu dana od kada je osuđenik saznao za presudu kojom je osuđen u odsutnosti.

 

Za obnovu u korist nema roka. Za nepravu obnovu ili kako to kaznenjaci zovu objedinjavanje kazne isto nema roka.

 

Mislim da je to to.

Ispravite me ako griješim :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odredbe o obnovi će se uporabiti i u slučaju kada je podnesen zahtjev za izmjenu pravomoćne sudske odluke na temelju odluke Ustavnog suda i na temelju odluke Europskog suda za ljudska prava. Mislim da je u ovim slučajevima rok za podnošenje zahtjeva 6 mjeseci od dana objave odnosno dostave navedenih odluka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da do rizika obnove dolazi kod osobe koja je osuđena u odsutnosti. Ona ima pravo na obnovu postupka u roku od godine dana od dana saznanja za presudu bez obzira da li je presuda postala pravomoćnom, međutim ne znam da li i tu vrijedi zabrana reformatio in peius, naime da li mu u obnovljenom postupku može izreći težu kaznu nego u prethodnom postupku. Ukoliko može, onda takav osuđenik ulazi u rizik obnove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija