Jump to content

za mrljavca i ostale upit


darac34

Preporučene objave

da li na komisiju za procjenu preostale radne sposobnosti za hrvi mogu donijeti jos novih nalaza s obzirom da su papiri predati jos prije godinu dana i dobio sam obavijest u kojoj su područnoj službi i pod kojim brojem a u medjuvrevemenu sam bio na jos nekim kontrolama i imam jos nalaza da li ce se uzimati u obzir i da li ih ja mogu prije poziva za izlazak na komisiju poslati u područnu službu hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darac34 je napisao:

da li na komisiju za procjenu preostale radne sposobnosti za hrvi...

Mislim kako bi bilo najbolje priču usmjeriti s odrednicom radi li se ili o vještačenju kod HZMO ili za HRVI, ali bez obzira o čemu se radi , a najvjerojatnioje o HZMMO-u, ponesite svu medicinsku dokumentaciju sve do dana kada ste pozvani na komisiju tj. vještačenje i to i izvornike i preslike. Vještaku HZMO-a prilikom vještačenja predočite tu dokumentaciju (preslike, a on će možda zatražiti izvornike), ne morate slati Područnoj službi HZMMO.Ako i pošaljete ( s obveznom naznakom na koji se spis odnosi) ništa na loše neće promjeniti, ja osobno ne bih slao već predočio vještaku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste bili precizni u formuliranju upita radli li se o komisiji za procijenu preostale radne sposobnosti (Hzmo) ili liječničkom povjerenstvu za ostvarivanje prava po ZOPHBDR između ostalog i za (Hrvi), nejasno što je dokumentacija predana prije godinu i po dana , dobro je što ste u međuvremenu prikupili dodatnu liječničku dokumentaciju koju će te u svakom slučaju dostaviti kod vještaka ,nemojte kod njih ostavljati izvornike već preslike koje Vam ovjerava referent kod kojeg ste predali dokumentaciju ako se radi o Mobms za Hrvi.

Sretno i pozdrav

Bog

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira na to o kojoj se komisiji radi, dobro je predati dokumentaciju unaprijed. Prvenstveno zbog toga što to i nije neka komplikacija, iskopiraš, ovjeriš i predaš - pola sata vremena. I siguran si da nisi ništa pogriješio.

 

Naime, ukoliko se radi o komisiji za ocjenu hrvi, svi znamo da povjerenstva unaprijed pregledaju dokumentaciju i stvore ocjenu, koja je najčešće već upisana na obrazac kada dođeš na komisiju, da je tamo uvijek gužva i da su svi nervozni.... Iako je dužnost povjerenstva primiti nove nalaze, može se dogoditi da te otpuše, ili da im se ne da to gledati ako su već upisali ocjenu....

 

A ovako, ako si predao, poneseš preslike i potvrdu da si predao i samo ih pitaš jesu li primili i dopunu nalaza i ako jesu, ok, a ako nisu, onda im uvališ...

 

Trebalo bi i ovako biti sve ok, ali ako nešta krene kako ne valja, kasnije ćeš se samo gristi, a biće kasno ...

 

PS

 

I ukoliko možeš, odnesi osobno papire, tako će ti ih odmah i sravniti s originalima i ovjeriti i uzeti u obradu odmah.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dokumentacija je predata tako davno jer se radi o tomu da sam ja hrvi iz hvo- a,i nedavno sam dobio obavijest da mi se predmet nalazi u puli znaci broj spisa ime referenta itd e sad ja sam u ovom periodu prikupio jos nalaza i da li mogu da se pozovem na broj spisa i na tog referenta postom uputim ovjerene kopije tih nalaza, radi se o procjeni preostale radne sposobnost inače ranjenik 70% invalid pripadnik atvp hvala vam na informacijama ako mi mozete jos ovo odgovoriti

taipan je napisao:

Bez obzira na to o kojoj se komisiji radi, dobro je predati dokumentaciju unaprijed. Prvenstveno zbog toga što to i nije neka komplikacija, iskopiraš, ovjeriš i predaš - pola sata vremena. I siguran si da nisi ništa pogriješio.

 

Naime, ukoliko se radi o komisiji za ocjenu hrvi, svi znamo da povjerenstva unaprijed pregledaju dokumentaciju i stvore ocjenu, koja je najčešće već upisana na obrazac kada dođeš na komisiju, da je tamo uvijek gužva i da su svi nervozni.... Iako je dužnost povjerenstva primiti nove nalaze, može se dogoditi da te otpuše, ili da im se ne da to gledati ako su već upisali ocjenu....

 

A ovako, ako si predao, poneseš preslike i potvrdu da si predao i samo ih pitaš jesu li primili i dopunu nalaza i ako jesu, ok, a ako nisu, onda im uvališ...

 

Trebalo bi i ovako biti sve ok, ali ako nešta krene kako ne valja, kasnije ćeš se samo gristi, a biće kasno ...

 

PS

 

I ukoliko možeš, odnesi osobno papire, tako će ti ih odmah i sravniti s originalima i ovjeriti i uzeti u obradu odmah.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslati Područnoj službi HZMO ( Područna služba u Puli, 52100 PULA, Trg Portarata 3) neovjerene preslike ( izvornike ćete ponijeti na vještačenje) i to preporučeno s dostavnicom. Ne treba navoditi referenta. U dopisu obvezno navesti ime i prezime, datum rođenja i broj spisa, a poželjno bi bilo i osobni broj (osobni broj je broj pod kojim se vodite kao osiguranik u HZMO /može se naći u radnoj knjižici kao i na drugim dokumentima/ a ne MBG /bivši JMBG/)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija