Jump to content

Pokretanje spora


pripravnik

Preporučene objave

Pitanje vrlo jednostavno:

 

kako pokrenuti spor protiv privatne osobe, sta treba napraviti, priloziti sudu itd.

 

Da dalje pojasnim, htio bi tuziti jednog clana uze rodbine, buduci da iznajmljuje prostor, koji sam nedavno nasljedio, bez moje dozvole. Radi se o povecoj kuci. Dobio sam rjesenje od javnog biljeznika da je proces nasljedivanja proveden,te sam prije par dana dobio obavijest da se spomenuta nekretnina uknjizena na moje ime.

 

Dalje, buduci da sam socijalan slucaj, dobio sam odvjetnika koji me trebao zastupati, no ispostavilo se da je doticna (xxxxx, pa da znate o kome se radi ) bila u dosluhu sa osobom koju zelim tuziti, te sam je odlucio promijeniti i pritom sam je prijavio HOK-u,jasno odgovor iz HOK-a je bio da nema elemenata za pokretanje istrage.... Zatrazio sam novog odvjetnika no ne zele mi nikog dodijeliti.

Dakle, odvjetnika u ovom "potencijalnom" sporu necu imati.

Jos bi napomenuo, da sam podstanar i nemam rjesenu stambenu situaciju, tj. ja bi trebao zivjeti u prostoru koji sam naslijedio.

 

Dogovora sa doticnom osobom,oko mozebitnog mirnog rjesenja spora, nece biti, buduci da mi je prijetila.... znaci i to otpada.

 

Dakle,molim vas za pomoc. Nadam se da moja pitanja nisu prekomplicirana (zapravo ne vidim u cemu bi trebao biti problem). Ostale detalje o slucaju sam napisao , kako bi dobili bolji uvid u situaciju.

 

Nestrpljvo ocekujem vas komentare i odgovore.

 

POzdrav od "pripravnika".

 

P.S. Koliko bi dugo trebao trajati spor , i budite brutalni, buduci da vec imam jedan spor koji traje,ne bi vjerovali 17 godina :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda da probate sa tužbom na iseljenje.

U tužbi navedite:

- svoje osobne podatke

- podatke o tuženiku

- naslov: tužba radi iseljenja

- kratko opišite spor (da ste vi vlasnik, da je tuženik bez pravnog temelja ušao u vašu nekretninu)

- stavite zahtjev da se iseli, i da vam naknadi eventualnu štetu

- navedite dokaze (rješenje o nasljeđivanju, izvod iz gruntovnice, svjedoke ...)

 

Ali ipak za detaljniju pomoć potražite stručnu osobu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija