Jump to content

prakrsaj/kazneno djelo


scan

Preporučene objave

registrirao se danas, hitno trebam pomoc, neznam kome se obratiti.....

 

Naime prije nekoliko mjeseci "pao "sam sa odredjenom kolicinom marihuane, te sam za to bio nedavno i na prekrsajnom sudu gdje mi je presuđeno te određena kazna koju sam i platio...

 

nakon toga (proslo je otprilike mjesec i pol) danas dobivam sa opcinskog suda presudu u kojoj mi se ponovo određuje kazna za to isto djelo....

 

Zanima me kako je moguce da sam za jedno te isto djelo na dva suda (prekrs. i opcinski) dva puta osudjen dakle kazneno i prekrsajno, dali to inace tako se dogadja te sto mi je ciniti

 

unaprijed hvala za savjet/e

 

R.

 

edit: sorry zbog tipfelera u naslovu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je i zakonom je utemeljeno da se kaznite dva puta za istu radnju.

Naime vi ste počinili prekršaj po zakonu koji uređuje zabranu zlouporabe opojnih droga, te kazneno djelo po kaznenom zakonu iz čl.173.

 

Jedno trebate voditi računa da, ako vam je izrečena novčana kazna i u prekršajnom i u kaznenom postupku, treba sud provesti uračunavanje plaćene kazne.

 

Ako vam niti jedan sud to ne uračuna, onda ih obavijestite o potrebi uračunavanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po sluzb. duznosti aka bez moje intervencije....to je ok....bum ja josh probao telefonski il nesh raspitat se kod jednih i drugih...jer jedna kazna je kao sto rekoh placena, naime rok je bio 8 dana za nemali iznos al bozhe moj...ko mi kriv...za ovu drugu rok je pak 5 mjeseci tak da je to onda ipak malo lakse.....

 

Jos jednom mnogo hvala na pomoci.....sve sto ma zanimalo saznao sam....

 

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija