Jump to content

kupnja vozila


tiki

Preporučene objave

kupio sam kamion na firmu koji sam u cijelosti isplatio na temelju racuna koji je i jedini dokaz o kupoprodaji.

dogovorio sam se s prodavateljem da mi knjizicu vozila preda pocetkom srpnja sto on nije ucinio te je od onda nedostupan.

 

kako da se upisem kao vlasnik kamiona?

da li ga mogu tuziti za izmaklu dobit buduci da zbog neposjedovanja knjizice vozila nisao mogao obaviti periodicki tehnicki pregled pa shodno tome ni koristiti kamion?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

morate ga tužiti tužbom na utvrđenje - kojom će se utvrditi da ste Vi vlasnik kamiona, te ćete na temelju pravomoćne presude moći izvršiti prijepis u MUP-u, a u svakom ga slučaju možete tužiti za izmaklu korist koju bi ostvarili da ste se mogli koristiti kamionom.

 

možete ga tužiti i za razliku vrijednosti kamiona koja je nastala za vrijeme kojim niste njegovom krivnjom upravljati istim, kao i za eventalne troškove najma drugog kamiona kroz to vrijeme

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je teoretski ali kao vozilo podliježe registraciji u MUP-u, a ovi u pravilu jednostavno neće poduzeti prijenos bez nekog dokumenta...dokaz da je vlasniku kamiona nešto plaćeno MUP-u ne znači ništa dok ne vide ugovor ili presudu...uostalom nazovite u MUP pa se raspitajte...

 

Teoretski bi se moglo u upravnom postupku prijenosa vozila dokazivati postojanje ugovora i opravdanost zahtijeva za prijenos vozila na vaše ime, ali nisam nikada čuo da je netko pokušao tako nešto...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija