Jump to content

Nepravda na poslu


rhema81

Preporučene objave

Radim u privatnom staračkom domu, ugovor mi je skolopljen kao da radim samo prvu smjenu. a ne i noćne . radim smjene u omjeru 12 (24) 12(48)

Plača mi je 2000 i daje mi na ruke iako je po ugovoru trebao biti 2407kn. navodno ne može više platiti. kome da se obratim za to? treba mi posao, i ne mogu bez njega , ali ovo je mućenje pogoto sad kad šef stvar pritisak kao da želi da dam otkaz (a ima radnika premalo na broj štičenika) i terorizira nas. nitko od kolega ne želi da im išta rekne , a ja sam među najmlađim pa se i ne usudim jer već sam imao sukob od šefa i proglašen sam nemarnikom i da me nitko ne podnosi. Kolege se samo zgražaju na to i ne mogu vjerovati da mi to netko čini. Nije mi plačen ni prekovremeni a da ne spominjem slobodne dane. Blagdani i nedjelje nisu plačene ništa više.

i na kraju u tih 2000kn mi je skupa s putnim troškom , i pitam se za čega radim ako me put košta 350 kn.

šta da uradim?????? nisam jedina i ostalima je plača ista, samo što netko je miljenik a netko ne. inaće vodim brigu o ljekovima i svem potrošnom matrijalu i jedini sam medicinski-tehničar ostali su njegovatelji.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdravljam

 

Nisam baš sigurna što bih vam odgovorila na vaš upit.

Razumjem da sam treba posao, ali da li vam treba baš ovakav posao.

Ne znam koliko ste mladi, ali mi se čini da biste mogli naći adekvatniji posao

 

Ujedno ne znam niti u kojoj sredini živite....

 

Svakako, vaš poslodavac ima već u vašim navodima, podosta prekršaja za koje bi trebao odgovarati.

 

Ne znam ni koliko ima zaposlenih u staračkom domu, ali svakako vaša struka pokrivna je kolektivnim ugovorom za zdravstvo i puno toga kod vas se ne primjenjuje.

 

Prijedlog vam je da tražite drugi posao, paralelno dok radite, a onda kad nađete drugi posao, prijavite sadašnjeg poslodavca inspekciji.

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija