Jump to content

Uporabna dozvola


dehage

Preporučene objave

Prije 15 godina kupio sam kucu, sve uredno, legalno s papirima jedino sto sam sad prije 2 mjeseca shvatio da kuca nema uporabnu dozvolu. Rekli su mi da je do prosle godine bio rok kad se bez problema moglo dobiti uporabnu dozvolu za sve objekte koji je nisu imali. Posto zivim u inostranstvu nisam bio upoznat s tim rokom pa me interesira da li mi netko moze reci koji je najlaksi nacin za dobijanje uporabne dozvole sada. Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dehage je napisao:

Prije 15 godina kupio sam kucu, sve uredno, legalno s papirima jedino sto sam sad prije 2 mjeseca shvatio da kuca nema uporabnu dozvolu. Rekli su mi da je do prosle godine bio rok kad se bez problema moglo dobiti uporabnu dozvolu za sve objekte koji je nisu imali. Posto zivim u inostranstvu nisam bio upoznat s tim rokom pa me interesira da li mi netko moze reci koji je najlaksi nacin za dobijanje uporabne dozvole sada. Zahvaljujem.

Prije svega ako ste tek prije 2 mjeseca shvatili da kuća nema uporabnu dozvolu onda niste kupili kuću prije 15godina kako pišete: sve uredno, legalno s papirima, kad nemate uporabnu dozvolu?

Uporabna dozvola predstavlja dokaz i sigurnost da je legalna zgrada izgrađena sukladno zakonu o gradnji, te da je izgrađena u skladu s glavnim projektom i građevnom dozvolom i da se samim tim može upotrebljavati, a da nije opasna po život kako za stanare u njoj tako i za okolinu u kojoj se nalazi.

Sada vam je prvi korak da podnesete zahtjev za ishođenje uporabne dozvole i to u Uredu državne uprave koje je izdalo građevnu dozvolu koju imate.

Onda će isti Ured složiti komisiju, koja bi trebala obaviti tehnički pregled zgrade i ako je sve napravljeno sukladno prije navedenom i ako nađete nadzornog inženjera koji je nadzirao gradnju da vam napiše završno izvješće i arhitektu ili projektanta koji je napravio projekt za kuću radi prisutnosti na tehničkom pregledu možete dobiti uporabnu dozvolu... :frajer::misli::mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija