Jump to content

Slobodni obrti.....


nokoment

Preporučene objave

bakreni je napisao:

Neznam, da li su slobodni obrti i slobodne profesije ista stvar ??? :-?

 

e to ne znam ni ja, al pronađoh neko kao šire tumačenje..iako od ovog mjeseca ima primjena novog zakona o obrtu, ni to mi nije zadovoljavajuće. :-(

 

"Prema Zakonu o obrtu, obrti se dijele na slobodne, vezane i povlaštene obrte. Pri tome se slobodnim obrtima smatraju obrti za obavljanje kojih se, kao uvjet ne traži ispit o stručnoj osposobljenosti ili majstorski ispit. Nasuprot tomu, vezani obrti su obrti za čije se obavljanje, kao uvjet traži ispit o stručnoj osposobljenosti ili majstorski ispit, dok se povlašteni obrt smije obavljati samo na temelju povlastice koju izdaje nadležno ministarstvo ovisno o vrsti obrta. Popis vezanih obrta, stupanj i vrsta stručne spreme potrebna za njihovo obavljanje te popis povlaštenih obrta i način izdavanja povlastica uređeno je Pravilnikom o vezanim i povlaštenim obrtima i načinu izdavanja povlastica ("Narodne novine", broj: 87/2001.). Dakle, navedenim podzakonskim aktom da je popis samo za vezane i povlaštene obrte. Otuda se sve ostale vrste obrta, koje u njemu nisu taksativno navedene, smatraju slobodnim obrtima."

 

ne bi bilo loše da zainteresirani nazovu ured državne uprave u svom gradu, pa njima postave pitanje??? :-P

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija